A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1026
W tym miesiącu: 55553
Wszystkich: 2253056

Dni Młodego Architekta i Inżyniera 2017 w Warszawie

Studenci z Koła Naukowego BIM w dniu 16 maja 2017 roku uczestniczyli w dniu Młodego Architekta i Inżyniera 2017 w Warszawie. W ramach obchodów Dnia Młodego Inżyniera i Architekta, młodzież mogła między innymi wysłuchać wykładów poświęconych tematom i zagadnieniom projektowym w aspektach, zarówno architektonicznych, jak i konstrukcyjnych. Ponadto w ramach prowadzonych wykładów firmy wykonawcze takie jak Warbud SA, Mostostal Warszawa SA, Unibep SA, Budimex SA oraz Fundamental Group SA w bloku wystapień pod tytułem „Największe Wyzwania Projektowe I Realizacyjne” przedstawiły rozwiązania oraz problemy wykonawcze i projektowe od strony praktycznej. Studenci mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, zebrać materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracują. Duże zainteresowanie wzbudziły Warsztaty BIM, w ramach których omówiono i pokazano działanie takich programów jak ARCHICAD oraz AUTODESK REVIT.

Małopolskie Targi Nowych Technologii - Kraków 11.05.2017

     W dniu 11.05.2017 r. członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego „Eco-Building” uczestniczyli w wyjeździe na Małopolskie Targi Nowych Technologii w budownictwie, instalacji i wyposażeniu wnętrz. W ramach wyjazdu studenci mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi. Można było zobaczyć oraz porozmawiać z przedstawicielami firm zajmujących się produkcją i sprzedażą materiałów budowlanych, termoizolacyjnych, izolacji, instalacji grzewczych (w tym bazujących na energii odnawialnej), klimatyzacji  oraz szerokiej gamy produktów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz.

Studenci mieli możliwość uczestnictwa w organizowanych w czasie targów w trzech salach konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach dotyczących tematów tj. realizacja inwestycji w oparciu o BIM, projektowanie oraz modelowanie w Vectorworks, inteligentne technologie w budownictwie czy ekoinnowacyjne rozwiązania w Polsce w budownictwie energooszczędnym. Po targach studenci mieli także możliwość podziwiania architektury starego miasta w Krakowie w tym m. in. Bazyliki Mariackiej, Sukiennic czy Zamku Królewskiego na Wawelu.