A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 89
W tym miesiącu: 34162
Wszystkich: 2111304

Wielkanoc 2017

Godziny Rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych ustala następujące godziny rektorskie: 12 kwietnia 2017 roku (środa) od godziny 12.00.

Wyjazd na przebudowę estakady drogi ekspresowej S1

W dniu 5.04.2017r. członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego ECO Building uczestniczyli w wyjeździe na budowę zadania pt.: „Przebudowa estakady w ciągu drogi ekspresowej S1 w km 544+195 wraz z przebudową dojazdów do estakady w zakresie od km 543+977,45 do km 544+427,45 w m. Sosnowiec”. Wyjazd ten możliwy był dzięki uprzejmości Katowickiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas zwiedzania placu budowy estakady znajdującej się w ciągu drogi S1 studenci mogli zobaczyć kilka następujących po sobie etapów przebudowy. Oprowadzanie przez kierownika budowy, inspektora nadzoru, naczelnika GDDKiA oraz pracowników firmy wykonawczej pozwoliło na przedstawienie złożoności wykonywanych jednocześnie prac. Studenci mogli zobaczyć wielkogabarytowe belki żelbetowe, zbrojenie oraz betonowania płyt oraz etapy wykonania warstw nawierzchni drogowej i pozostałych elementów konstrukcyjnych estakady.

Dzień Sportu 2017

W dniu 29 marca 2017 r. po raz kolejny odbył się  Wydziałowy Dzień Sportu. Studenci naszego Wydziału rywalizowali o Puchar Dziekana Wydziału Budownictwa.
W poszczególnych dyscyplinach na podium stanęli:

 

Tenis stołowy damski:
1. Karolina Szmagier
2. Krasulak Katarzyna
3. Dorota Kulik

 

Tenis stołowy męski:
1.Patryk Myszkowski
2. Damian Ryszka
3.Mateusz Pogoda

 

Siatkówka:
1. Wyboczeni
2. Incognito
3. Budowlańcy

 

Piłka halowa:
1. JANy
2. Stypendyści
3. Białkoneri


Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Bal Budowlańca 2017


W dniu 24 lutego 2017 roku tegoroczni inżynierowie i magistrowie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wraz z Kadrą bawili się na pierwszym Balu Budowlańca, który został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Studentów naszego Wydziału. Bal odbył się w Centrum Przyjęć Okolicznościowych KLEOPATRA. Oficjalne otwarcie Balu Budowlańca 2017 rozpoczęła przemową Dziekana Wydziału – Pana dr hab. inż. Macieja Majora, prof. PCz oraz Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Pani inż. Eweliny Szymczykiewicz. Później były kwiaty dla Władz Wydziału, szampan i tańce do białego rana. Noc z 24 na 25 lutego 2017 dla organizatorów i wszystkich uczestników była wyjątkowa i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długie lata. Poniżej prezentowana fotorelacja z tego wydarzenia będzie przypominać mile spędzone chwile.