A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 73
W tym miesiącu: 34146
Wszystkich: 2111288

Wyjazd studentów do huty szkła Euroglas Polska Sp. z o.o.

W dniu 21.04.2017 członkowie i sympatycy Kół Naukowych Eco-Building i BIM odwiedzili hutę szkła należącą do Euroglas Polska Sp. z o.o. w Ujeździe k. Tomaszowa. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników Firmy studenci mieli okazję obejrzeć jedną z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych szkła płaskiego float. Zapoznano się z procesem wytopu, formowania, cięcia i transportu szkła. Szczególnym zainteresowaniem studentów cieszył się proces nanoszenia na szkło cienkich warstw selektywnych w procesie magnetronowego napylania w próżni. Cienkie powłoki pozwalają na uzyskanie szkła o pożądanych parametrach świetlnych i energetycznych.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Współczesne Problemy Budownictwa. Teoria i Praktyka" 2017

W dniach 6–7 kwietnia 2017 roku odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Współczesne Problemy Budownictwa. Teoria i Praktyka”, zorganizowana przez Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej oraz Śląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, pod honorowym patronatem Rektora Politechniki Częstochowskiej Prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola. 

Dzień Otwartych Drzwi 2017

W Dniu Otwartych Drzwi zorganizowanych przez Politechnikę Częstochowską 30 marca 2017 roku Wydział Budownictwa gościł nauczycieli oraz uczniów m.in. z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie, I LO im. Słowackiego, Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego, V LO im. Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koniecpola, Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oddział w Częstochowie, Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. 

Informacja dla studentów

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do składania ofert w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. "Najlepsi z najlepszych 2.0". w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Funduszu Społecznego.

Celem jest wsparcie wybitnych, uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach i / lub konferencjach. Wszelkie pytania dotyczące składania oferty należy kierować pod numer 34 3250301. 

Wielkanoc 2017