A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 54
W tym miesiącu: 34580
Wszystkich: 2394741

IX Międzynarodowa Konferencja „Współczesne Problemy Architektury i Budownictwa” - 13-16.09.2017 Batumi, Gruzja

W dniach 13 – 16 września 2017 w Batumi odbyła się IX Międzynarodowa Konferencja „Współczesne Problemy Architektury i Budownictwa”. Politechnika Częstochowska jest jednym ze współorganizatorów tego cyklicznego wydarzenia, w roku 2012 w murach naszej uczelni gościliśmy uczestników 4 edycji konferencji. Obok Politechniki Częstochowskiej współorganizatorami są: Narodowy Uniwersytet Architektury i Budownictwa Armenii w Erewaniu, Uniwersytet Budownictwa i Architektury w Petersburgu, Państwowy Uniwersytet Architektury i Budownictwa w Pekinie, Uniwersytet Techniczny w Ostrawie, Uniwersytet we Florencji i Gruziński Uniwersytet Techniczny w Tibilisi. W tym roku do grona organizatorów dołączył Państwowy Uniwersytet Batumi Shota Rustaveli, w którego murach toczyły się obrady konferencji.

W sesjach i dyskusjach uczestniczyli naukowcy z kilkunastu krajów. Prócz przedstawicieli wymienionych wcześniej uczelni referaty wygłaszali m.in. uczeni z USA, Australii, Kanady, Białorusi, Ukrainy i Słowacji. Ogółem na konferencję zgłoszono 91 referatów, które były prezentowane w sekcjach tematycznych.

Podczas uroczystej ceremonii zamknięcia konferencji ustalono, że jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja „Współczesne Problemy Architektury i Budownictwa” odbędzie się w Pekinie.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Zmiana terminu obron prac dyplomowych

UWAGA! 
Ulega zmianie data drugiego terminu obron prac dyplomowych. Planowany termin obron z 2017-09-26 przesunięto na dzień następny (środa) 2017-09-27. Obrony rozpoczną się od godziny 9.00

Statuetki „Złote Bobry” - rozdane


30 czerwca 2017 roku  odbyła się uroczysta gala rozdania Nagród Środowiska Akademickiego Politechniki Częstochowskiej „Złote Bobry” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Design Thinking Space. Statuetką zostały uhonorowane wybitnie postacie, organizacje i podmioty związane ze środowiskiem akademickim Politechniki Częstochowskiej, które pozytywnie wpływają na rozwój samej Politechniki, jak i jej środowiska akademickiego. Jednym z Laureatów "Złotych Bobrów 2017" został pracownik naszego Wydziału - Pan mgr inż. Marek Koniecko.


Konkurs na opracowanie koncepcji przystanku miejskiego

W dniu 21.06.2017 roku rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji przystanku miejskiego, lokalizacja - parki podjasnogórskie pod patronatem Dziekana Wydziału Budownictwa prof. nadzw. dr hab. inż. Macieja Majora. Konkurs został zainicjowany przez opiekunów Koła Naukowego Architektury: dr inż. arch. Ninę Sołkiewicz-Kos oraz dr inż. Malwinę Tubielewicz-Michalczuk.