A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 332
W tym miesiącu: 53873
Wszystkich: 2012767

Małopolskie Targi Nowych Technologii - Kraków 11.05.2017

     W dniu 11.05.2017 r. członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego „Eco-Building” uczestniczyli w wyjeździe na Małopolskie Targi Nowych Technologii w budownictwie, instalacji i wyposażeniu wnętrz. W ramach wyjazdu studenci mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi. Można było zobaczyć oraz porozmawiać z przedstawicielami firm zajmujących się produkcją i sprzedażą materiałów budowlanych, termoizolacyjnych, izolacji, instalacji grzewczych (w tym bazujących na energii odnawialnej), klimatyzacji  oraz szerokiej gamy produktów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz.

Studenci mieli możliwość uczestnictwa w organizowanych w czasie targów w trzech salach konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach dotyczących tematów tj. realizacja inwestycji w oparciu o BIM, projektowanie oraz modelowanie w Vectorworks, inteligentne technologie w budownictwie czy ekoinnowacyjne rozwiązania w Polsce w budownictwie energooszczędnym. Po targach studenci mieli także możliwość podziwiania architektury starego miasta w Krakowie w tym m. in. Bazyliki Mariackiej, Sukiennic czy Zamku Królewskiego na Wawelu.

ECO Building Fasady wentylowane maj 2017 r.
ECO Building Fasady wentylowane maj 2017 r.

Spotkanie w SARP

Studenci z Koła ”Eco-building” w dniu 10 maja 2017 rok uczestniczyli w zorganizowanym przez SARP oddział w Częstochowie spotkaniu pt.: „Fasada wentylowana w nowoczesnym budownictwie – podkonstrukcja, materiały izolacyjne, okładzina”,  w ramach którego firmy BSP BracketSystem Polska, ISOVER Sanit-Gobin oraz CREATON Polska  zaprezentowały kompleksowe rozwiązania dotyczące projektowania elewacyjnych fasad wentylowanych. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziły systemy zamocowań, izolacyjne materiały o dobrych właściwościach akustycznych oraz materiały  elewacyjne Equitone na bazie włóknocementu.

 

Juwenalia 2017

Młody Mistrz Budownictwa 2017

     21 kwietnia 2017 roku odbył II Wojewódzki Konkurs "Młody Mistrz Budownictwa" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa. Organizatorami konkursu było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydział Budownictwa Politechnika Częstochowskiej.

     Do rywalizacji stanęło czternaście trzyosobowych drużyn ze szkół z województwa śląskiego. Współzawodnictwo przebiegało równocześnie w dwóch częściach. W części teoretycznej, odbywającej się na Wydziale Budownictwa przedstawiciele drużyn musieli rozwiązać 40 zadań testowych i 10 zadań otwartych. W tym samym czasie na hali budowlanej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywała się  część praktyczna konkursu, podczas której uczestnicy zmierzyli się z wymurowaniem spiralnego słupa. W tej konkurencji liczył się zarówno czas, jak i dokładność w wykonaniu zadania. W obu częściach konkursu uczniowie wykazali się profesjonalizmem, dużymi umiejętnościami i wiedzą.  Po zsumowaniu punktów zdobytych w części teoretycznej oraz praktycznej wyłoniono zwycięskie drużyny.

     Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych z Lublińca. Wyróżnienie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej za najlepiej wykonaną część teoretyczną otrzymał Maciej Główczyk z Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie. Podczas gdy młodzież zmagała się z zadaniu konkursowymi, opiekunowie rywalizujących drużyn, a także studenci Wydziału Budownictwa  mogli uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez Firmę Intersoft.

Wizyta przedstawicieli Narodowego Ormiańskiego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury w Erewaniu

      W dniach 26.04.2017 – 2.05.2017 na Wydziale Budownictwa przebywali z wizytą: profesor dr hab. inż. Gagik Galstyan - Rektor, Przewodniczący Związku Budowniczych Armenii oraz dr inż. arch. Zaruhi  Mamyan profesor nadzwyczajny, Kierownik Departamentu Urbanistyki Narodowego Ormiańskiego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury. Przyjazd Gości związany był z podpisaniem umowy o współpracy między Politechniką Częstochowską  a Narodowym Ormiańskim Uniwersytetem Budownictwa i Architektury. Uroczyste przekazanie podpisanej umowy przez Rektora PCz prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola Rektorowi prof. dr hab. inż. Gagik Galstyanowi odbyło się 26 kwietnia 2017r.