A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 364
W tym miesiącu: 53905
Wszystkich: 2012799

Piknik naukowy w Galerii Jurajskiej

     Wydział Budownictwa uczestniczył w Pikniku Naukowym, który zorganizowały w sobotę 20 maja Politechnika Częstochowska wraz z Galerią Jurajską. Na stoisku Wydziału popularnością cieszyły się konkursy i quizy, w których można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budownictwa i architektury oraz wygrać atrakcyjne nagrody. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazywane prace studentów z konstrukcji i architektury oraz prezentacje z obron prac dyplomowych i konkursów studenckich.

     Dzieci z ogromnym zapałem przystępowały do konkursów plastycznych oraz próbowały swoich sił w sztuce budowania domu na mini placu budowy. Na scenie zaprezentowano realizacje konstrukcji budowlanych. Wszyscy szczególnie pilnie śledzili etapy wznoszenia mostu wiszącego, a następnie wzięli udział w quizie z nagrodami z wiedzy ogólnobudowlanej. W ramach konkursu „Inżynier na placu budowy” młodzi uczestnicy wcielili się w konstruktorów budynków. Pięć dwuosobowych ekip budowlanych po odbyciu szkolenia BHP i uzyskaniu pozwolenia na budowę wzniosło nowoczesne, energooszczędne obiekty przyjazne dla środowiska. Wszystkie prace spotkały się z pozytywną oceną jury, a uczestnicy dzięki sponsorowi, firmie HEMAR, zostali nagrodzeni zestawami klocków oraz pojazdami budowlanymi. Każdy sympatyk Wydziału Budownictwa mógł sobie zrobić zdjęcie w stroju budowlańca.

Obrony prac magisterskich- informacje

Zmiana terminu obron prac dyplomowych

Ulega zmianie pierwszy termin obron prac dyplomowych. Planowany termin obron z 2017-07-10 przesunięto na dzień następny (wtorek) 2017-07-11. Obrony rozpoczną się od godziny 9.00

Godziny rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku z obchodami Juwenaliów ustala następujące godziny rektorskie:

- środa 17 maja 2017r. od godziny 13.00;
- czwartek 18 maja 2017r. – cały dzień;
- piątek 19 maja 2017r. – cały dzień.

Dni Młodego Architekta i Inżyniera 2017 w Warszawie

Studenci z Koła Naukowego BIM w dniu 16 maja 2017 roku uczestniczyli w dniu Młodego Architekta i Inżyniera 2017 w Warszawie. W ramach obchodów Dnia Młodego Inżyniera i Architekta, młodzież mogła między innymi wysłuchać wykładów poświęconych tematom i zagadnieniom projektowym w aspektach, zarówno architektonicznych, jak i konstrukcyjnych. Ponadto w ramach prowadzonych wykładów firmy wykonawcze takie jak Warbud SA, Mostostal Warszawa SA, Unibep SA, Budimex SA oraz Fundamental Group SA w bloku wystapień pod tytułem „Największe Wyzwania Projektowe I Realizacyjne” przedstawiły rozwiązania oraz problemy wykonawcze i projektowe od strony praktycznej. Studenci mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, zebrać materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracują. Duże zainteresowanie wzbudziły Warsztaty BIM, w ramach których omówiono i pokazano działanie takich programów jak ARCHICAD oraz AUTODESK REVIT.