A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 3837
W tym miesiącu: 34514
Wszystkich: 2394675

Komunikat WKW

Badanie antydyskryminacyjne dot. molestowania


Zapraszamy do udziału w badaniu „Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych” realizowanym na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zapraszamy również uczestników wymiany studenckiej. Badanie jest w pełni anonimowe.

Aby wziąć udział w badaniu, należy kliknąć w poniższy link:

http://badania.pbs.pl/studenci.pg

Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr inż. Mariusza Pońskiego.

XVII Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry PZITB 26-27 maja 2017

      W dniach 26-27 maja 2017 roku troje przedstawicieli Koła Naukowego PZITB wzięło udział w XVII Zjeździe Naukowo-Technicznym Młodej Kadry PZITB zorganizowanym w Rzeszowie. Pierwszego dnia zjazdu członkowie mieli przyjemność wziąć udział w dwóch panelach konferencyjnych, które odbyły się w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym mieszczącym się w Auli V Budynku Politechniki Rzeszowskiej. Była okazja poznania głównych reprezentantów i członków zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, przedstawicieli wiodących firm działających na rynku ogólnopolskim, którzy byli zarówno sponsorami oraz partnerami całego zjazdu, a także przedstawicieli kadry naukowej Wydziału Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Studenci na targach China Homelife

W dniu 07.06.2017 studenci Wydziału Budownictwa uczestniczyli w targach China Homelife, które odbywają się w Polsce od sześciu lat. Na targach prezentowane było ponad 1000 chińskich wystawców m. in. z branży budowlanej. Uczestnicy targów mieli do dyspozycji specjalną strefę match makingu, w której była zapewniona pomoc tłumacza. W ramach wyjazdu studenci mogli zapoznać się z ofertą wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi.

Godziny rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku z wyborami Przewodniczącego oraz Zastępcy Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, ustala godziny rektorskie od 15:00 do 18:00 w dniu 13.06.2017 roku.

Festiwal Nauki i Dzień Samorządu Terytorialnego

     W dniu 27 maja 2017 roku Wydział Budownictwa brał udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Częstochowską w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego.

     W namiocie Wydziału można było nie tylko zapoznać się z ofertą dydaktyczną, naukową i usługową wydziału, ale także sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budownictwa w konkursach np. „Jaka to budowla”, „Elementy konstrukcji” czy „Co to jest …. np. kubatura budynku?, lub „Do czego służy … np. luksomierz? Duże zainteresowanie wzbudziły prezentacje prac dyplomowych i konkursowych studentów oraz makieta mostu wiszącego, wykonana z zapałek i tektury. 

     Najmłodsi mogli natomiast rozwinąć swoją wyobraźnię przy tworzeniu różnorodnych „konstrukcji budowlanych”, z klocków, ale za to pod bacznym okiem ich „starszych kolegów”, studentów Wydziału, którzy wszystkie osiągniecia maluchów życzliwie oceniali i nagradzali.

     Wydział Budownictwa miał także swój występ na scenie głównej Festiwalu Nauki, która na kilkadziesiąt minut przemieniła się w plac budowy. Zadaniem dzieciaków biorących udział w konkursie było przedstawienie jak wyobrażają sobie dom ekologiczny. Przed przystąpieniem do budowy zostało przeprowadzone obowiązkowe szkolenie BHP oraz rozdano kamizelki ochronne. Młodzi budowlańcy wykazali się dużym zaangażowaniem i wyobraźnią, przez co wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny, dlatego postanowiono przyznać 3 nagrody główne oraz 5 wyróżnień.

     Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego Dnia Samorządu Terytorialnego było widowisko muzyczne - „Trzy dźwięki Komedy". Podczas koncertu poświęconego znanemu kompozytorowi, Krzysztofowi Komedzie, wystąpili m.in.: Leszek Możdżer, Maria Sadowska, Artur Rojek, James Morton z zespołu Herbaliser, Ana Andrzejewska i Emose Uhunmwangho. Całość przybrała formę widowiska multimedialnego, złożonego nie tylko z samej muzyki, ale też prezentacji zdjęć i nagrań z występów Komedy, pokazu wizualizacji 3D, czy wypowiedzi znanych osobistości, które przyjaźniły się z kompozytorem.

Piknik naukowy w Galerii Jurajskiej

     Wydział Budownictwa uczestniczył w Pikniku Naukowym, który zorganizowały w sobotę 20 maja Politechnika Częstochowska wraz z Galerią Jurajską. Na stoisku Wydziału popularnością cieszyły się konkursy i quizy, w których można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budownictwa i architektury oraz wygrać atrakcyjne nagrody. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazywane prace studentów z konstrukcji i architektury oraz prezentacje z obron prac dyplomowych i konkursów studenckich.

     Dzieci z ogromnym zapałem przystępowały do konkursów plastycznych oraz próbowały swoich sił w sztuce budowania domu na mini placu budowy. Na scenie zaprezentowano realizacje konstrukcji budowlanych. Wszyscy szczególnie pilnie śledzili etapy wznoszenia mostu wiszącego, a następnie wzięli udział w quizie z nagrodami z wiedzy ogólnobudowlanej. W ramach konkursu „Inżynier na placu budowy” młodzi uczestnicy wcielili się w konstruktorów budynków. Pięć dwuosobowych ekip budowlanych po odbyciu szkolenia BHP i uzyskaniu pozwolenia na budowę wzniosło nowoczesne, energooszczędne obiekty przyjazne dla środowiska. Wszystkie prace spotkały się z pozytywną oceną jury, a uczestnicy dzięki sponsorowi, firmie HEMAR, zostali nagrodzeni zestawami klocków oraz pojazdami budowlanymi. Każdy sympatyk Wydziału Budownictwa mógł sobie zrobić zdjęcie w stroju budowlańca.

Obrony prac magisterskich- informacje

Zmiana terminu obron prac dyplomowych

Ulega zmianie pierwszy termin obron prac dyplomowych. Planowany termin obron z 2017-07-10 przesunięto na dzień następny (wtorek) 2017-07-11. Obrony rozpoczną się od godziny 9.00

Godziny rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku z obchodami Juwenaliów ustala następujące godziny rektorskie:

- środa 17 maja 2017r. od godziny 13.00;
- czwartek 18 maja 2017r. – cały dzień;
- piątek 19 maja 2017r. – cały dzień.

Dni Młodego Architekta i Inżyniera 2017 w Warszawie

Studenci z Koła Naukowego BIM w dniu 16 maja 2017 roku uczestniczyli w dniu Młodego Architekta i Inżyniera 2017 w Warszawie. W ramach obchodów Dnia Młodego Inżyniera i Architekta, młodzież mogła między innymi wysłuchać wykładów poświęconych tematom i zagadnieniom projektowym w aspektach, zarówno architektonicznych, jak i konstrukcyjnych. Ponadto w ramach prowadzonych wykładów firmy wykonawcze takie jak Warbud SA, Mostostal Warszawa SA, Unibep SA, Budimex SA oraz Fundamental Group SA w bloku wystapień pod tytułem „Największe Wyzwania Projektowe I Realizacyjne” przedstawiły rozwiązania oraz problemy wykonawcze i projektowe od strony praktycznej. Studenci mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, zebrać materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracują. Duże zainteresowanie wzbudziły Warsztaty BIM, w ramach których omówiono i pokazano działanie takich programów jak ARCHICAD oraz AUTODESK REVIT.

Małopolskie Targi Nowych Technologii - Kraków 11.05.2017

     W dniu 11.05.2017 r. członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego „Eco-Building” uczestniczyli w wyjeździe na Małopolskie Targi Nowych Technologii w budownictwie, instalacji i wyposażeniu wnętrz. W ramach wyjazdu studenci mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi. Można było zobaczyć oraz porozmawiać z przedstawicielami firm zajmujących się produkcją i sprzedażą materiałów budowlanych, termoizolacyjnych, izolacji, instalacji grzewczych (w tym bazujących na energii odnawialnej), klimatyzacji  oraz szerokiej gamy produktów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz.

Studenci mieli możliwość uczestnictwa w organizowanych w czasie targów w trzech salach konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach dotyczących tematów tj. realizacja inwestycji w oparciu o BIM, projektowanie oraz modelowanie w Vectorworks, inteligentne technologie w budownictwie czy ekoinnowacyjne rozwiązania w Polsce w budownictwie energooszczędnym. Po targach studenci mieli także możliwość podziwiania architektury starego miasta w Krakowie w tym m. in. Bazyliki Mariackiej, Sukiennic czy Zamku Królewskiego na Wawelu.

ECO Building Fasady wentylowane maj 2017 r.
ECO Building Fasady wentylowane maj 2017 r.

Spotkanie w SARP

Studenci z Koła ”Eco-building” w dniu 10 maja 2017 rok uczestniczyli w zorganizowanym przez SARP oddział w Częstochowie spotkaniu pt.: „Fasada wentylowana w nowoczesnym budownictwie – podkonstrukcja, materiały izolacyjne, okładzina”,  w ramach którego firmy BSP BracketSystem Polska, ISOVER Sanit-Gobin oraz CREATON Polska  zaprezentowały kompleksowe rozwiązania dotyczące projektowania elewacyjnych fasad wentylowanych. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziły systemy zamocowań, izolacyjne materiały o dobrych właściwościach akustycznych oraz materiały  elewacyjne Equitone na bazie włóknocementu.

 

Juwenalia 2017

Młody Mistrz Budownictwa 2017

     21 kwietnia 2017 roku odbył II Wojewódzki Konkurs "Młody Mistrz Budownictwa" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa. Organizatorami konkursu było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydział Budownictwa Politechnika Częstochowskiej.

     Do rywalizacji stanęło czternaście trzyosobowych drużyn ze szkół z województwa śląskiego. Współzawodnictwo przebiegało równocześnie w dwóch częściach. W części teoretycznej, odbywającej się na Wydziale Budownictwa przedstawiciele drużyn musieli rozwiązać 40 zadań testowych i 10 zadań otwartych. W tym samym czasie na hali budowlanej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywała się  część praktyczna konkursu, podczas której uczestnicy zmierzyli się z wymurowaniem spiralnego słupa. W tej konkurencji liczył się zarówno czas, jak i dokładność w wykonaniu zadania. W obu częściach konkursu uczniowie wykazali się profesjonalizmem, dużymi umiejętnościami i wiedzą.  Po zsumowaniu punktów zdobytych w części teoretycznej oraz praktycznej wyłoniono zwycięskie drużyny.

     Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych z Lublińca. Wyróżnienie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej za najlepiej wykonaną część teoretyczną otrzymał Maciej Główczyk z Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie. Podczas gdy młodzież zmagała się z zadaniu konkursowymi, opiekunowie rywalizujących drużyn, a także studenci Wydziału Budownictwa  mogli uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez Firmę Intersoft.

Wizyta przedstawicieli Narodowego Ormiańskiego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury w Erewaniu

      W dniach 26.04.2017 – 2.05.2017 na Wydziale Budownictwa przebywali z wizytą: profesor dr hab. inż. Gagik Galstyan - Rektor, Przewodniczący Związku Budowniczych Armenii oraz dr inż. arch. Zaruhi  Mamyan profesor nadzwyczajny, Kierownik Departamentu Urbanistyki Narodowego Ormiańskiego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury. Przyjazd Gości związany był z podpisaniem umowy o współpracy między Politechniką Częstochowską  a Narodowym Ormiańskim Uniwersytetem Budownictwa i Architektury. Uroczyste przekazanie podpisanej umowy przez Rektora PCz prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola Rektorowi prof. dr hab. inż. Gagik Galstyanowi odbyło się 26 kwietnia 2017r.

Studenci w cementowni Cemex w Rudnikach

W dniu 28.04.2017 r. członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego „Eco-Building” gościli w  cementowni  CEMEX w Rudnikach koło Częstochowy. Dzięki uprzejmości Dyrekcji studenci mogli obejrzeć linię produkcyjną cementu oraz wysłuchać wykładu Pani Emilii Kordas na temat  historii zakładu i procesu technologicznego produkcji cementu. Cementownia w Rudnikach jest producentem cementów portlandzkich żużlowych, portlandzkich wieloskładnikowych, portlandzkich wapiennych oraz cementów hutniczych. Zakład znajduje się w czołówce w branży cementowej w Polsce pod względem wykorzystania paliw alternatywnych, a także charakteryzuje się jednym z najniższych w Polsce wskaźnikiem emisji dwutlenku węgla na tonę produkowanego cementu, co jest możliwe dzięki bardzo niskiemu poziomowi wykorzystania klinkieru w produkowanych cementach.

Wyjazd studentów do huty szkła Euroglas Polska Sp. z o.o.

W dniu 21.04.2017 członkowie i sympatycy Kół Naukowych Eco-Building i BIM odwiedzili hutę szkła należącą do Euroglas Polska Sp. z o.o. w Ujeździe k. Tomaszowa. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników Firmy studenci mieli okazję obejrzeć jedną z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych szkła płaskiego float. Zapoznano się z procesem wytopu, formowania, cięcia i transportu szkła. Szczególnym zainteresowaniem studentów cieszył się proces nanoszenia na szkło cienkich warstw selektywnych w procesie magnetronowego napylania w próżni. Cienkie powłoki pozwalają na uzyskanie szkła o pożądanych parametrach świetlnych i energetycznych.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Współczesne Problemy Budownictwa. Teoria i Praktyka" 2017

W dniach 6–7 kwietnia 2017 roku odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Współczesne Problemy Budownictwa. Teoria i Praktyka”, zorganizowana przez Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej oraz Śląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, pod honorowym patronatem Rektora Politechniki Częstochowskiej Prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola. 

Dzień Otwartych Drzwi 2017

W Dniu Otwartych Drzwi zorganizowanych przez Politechnikę Częstochowską 30 marca 2017 roku Wydział Budownictwa gościł nauczycieli oraz uczniów m.in. z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie, I LO im. Słowackiego, Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego, V LO im. Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koniecpola, Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oddział w Częstochowie, Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. 

Informacja dla studentów

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do składania ofert w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. "Najlepsi z najlepszych 2.0". w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Funduszu Społecznego.

Celem jest wsparcie wybitnych, uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach i / lub konferencjach. Wszelkie pytania dotyczące składania oferty należy kierować pod numer 34 3250301. 

Wielkanoc 2017

Wielkanoc 2017

Godziny Rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych ustala następujące godziny rektorskie: 12 kwietnia 2017 roku (środa) od godziny 12.00.

Wyjazd na przebudowę estakady drogi ekspresowej S1

W dniu 5.04.2017r. członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego ECO Building uczestniczyli w wyjeździe na budowę zadania pt.: „Przebudowa estakady w ciągu drogi ekspresowej S1 w km 544+195 wraz z przebudową dojazdów do estakady w zakresie od km 543+977,45 do km 544+427,45 w m. Sosnowiec”. Wyjazd ten możliwy był dzięki uprzejmości Katowickiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas zwiedzania placu budowy estakady znajdującej się w ciągu drogi S1 studenci mogli zobaczyć kilka następujących po sobie etapów przebudowy. Oprowadzanie przez kierownika budowy, inspektora nadzoru, naczelnika GDDKiA oraz pracowników firmy wykonawczej pozwoliło na przedstawienie złożoności wykonywanych jednocześnie prac. Studenci mogli zobaczyć wielkogabarytowe belki żelbetowe, zbrojenie oraz betonowania płyt oraz etapy wykonania warstw nawierzchni drogowej i pozostałych elementów konstrukcyjnych estakady.

Dzień Sportu 2017

W dniu 29 marca 2017 r. po raz kolejny odbył się  Wydziałowy Dzień Sportu. Studenci naszego Wydziału rywalizowali o Puchar Dziekana Wydziału Budownictwa.
W poszczególnych dyscyplinach na podium stanęli:

 

Tenis stołowy damski:
1. Karolina Szmagier
2. Krasulak Katarzyna
3. Dorota Kulik

 

Tenis stołowy męski:
1.Patryk Myszkowski
2. Damian Ryszka
3.Mateusz Pogoda

 

Siatkówka:
1. Wyboczeni
2. Incognito
3. Budowlańcy

 

Piłka halowa:
1. JANy
2. Stypendyści
3. Białkoneri


Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Bal Budowlańca 2017


W dniu 24 lutego 2017 roku tegoroczni inżynierowie i magistrowie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wraz z Kadrą bawili się na pierwszym Balu Budowlańca, który został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Studentów naszego Wydziału. Bal odbył się w Centrum Przyjęć Okolicznościowych KLEOPATRA. Oficjalne otwarcie Balu Budowlańca 2017 rozpoczęła przemową Dziekana Wydziału – Pana dr hab. inż. Macieja Majora, prof. PCz oraz Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Pani inż. Eweliny Szymczykiewicz. Później były kwiaty dla Władz Wydziału, szampan i tańce do białego rana. Noc z 24 na 25 lutego 2017 dla organizatorów i wszystkich uczestników była wyjątkowa i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długie lata. Poniżej prezentowana fotorelacja z tego wydarzenia będzie przypominać mile spędzone chwile.


Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 2017-04-28 od godziny 9.00. Prace dyplomowe oraz komplet dokumentów należy złożyć do Dziekanatu do dnia 2017-04-24.

Studenckie Koło Naukowe Design Thinking Space

Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Design Thinking Space zostało nominowane do grona pięciu najlepszych organizacji akademickich w Polsce, wspierających start studentów i absolwentów na rynku pracy. Wyłonienie laureata odbywa się w drodze plebiscytu.

Głosować można na stronie: http://startnarynkupracy.pl/. Głosowanie odbywa się od 22.03.2017 r. do 9.04.2017 r. 


Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów do glosowania. 

Strona Koła Naukowego: KLIK 

Zebranie

W dniu 24 marca 2017 w sali D-9 odbędzie się zebranie pracowników dydaktycznych, administracyjnych i technicznych Wydziału Budownictwa z Panem Dziekanem dr hab. inż. Maciejem Majorem, prof. PCz. 

Obecność obowiązkowa. 

Wydziałowe Dni Sportu 2017

Zapisy pod linkiem: KLIK

Pokaz oprogramowania firmu Dlubal

Oprogramowanie firmy Dlubal

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna

PRO-BUD

Dzień Otwartych Drzwi 2017

Miska dla schroniska

Śląski Fundusz Stypendialny

TRWA nabór wniosków do XXXIII edycji Śląskiego Funduszu Stypendialnego

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków do XXXIII edycji Śląskiego Funduszu Stypendialnego. Będzie on trwał do 13 kwietnia 2017, a zakończy się uroczystym rozdaniem stypendiów dla wybitnie uzdolnionej młodzieży z województwa śląskiego.
Zgodnie z regulaminem ŚFS o pomoc ze środków Fundacji mogą ubiegać się wszyscy studenci studiów wyższych – zameldowani w województwie śląskim, którzy:

- osiągnęli w poprzedzającym stypendium semestrze, średnią ocen z egzaminów minimum 4,5;
- udokumentują szczególnie trudną sytuację ekonomiczną (dochód na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 870 zł brutto);
- nie ukończyli 24 roku życia.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków wszystkich zainteresowanych studentów, którzy mają już zakończoną zimową sesję egzaminacyjną w 2017 roku i spełniają wymogi określone w Regulaminie ŚFS.

Wypełnione wnioski należy przesyłać do Fundacji w terminie do 13 kwietnia 2017 r. na niżej podany adres:

Śląski Fundusz Stypendialny
im. Adama Graczyńskiego
ul. Cicha 20
40-116 Katowice

Wniosek można pobrać ze strony internetowej Funduszu: www.sfs.katowice.pl

Wizyta studentów w Zakładzie Wienerberger – Częstochowa

W dniu 15 lutego 2017 roku członkowie Koła Naukowego „Eco-Building” Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie gościli w Zakładzie Ceramiki Budowlanej „Wienerberger” – w Gnaszynie. Podczas pobytu studenci zapoznali się z procesem produkcji pustaków Porotherm oraz z systemem murowania DRYFIX, w którym murowanie odbywa się na suchą zaprawę.  Uczestnicy spotkania wysłuchali również intersującej prezentacji na temat akustyki w budownictwie wielorodzinnym z zastosowaniem produktów Porotherm.

Targi Pracy 2017

Bal Budowlańca

Studio filmowe Politechniki Częstochowskiej

Kursy językowe


ZAPISY NA DRUGI SEMESTR 2016/2017

Studium Języków Obcych Politechniki Częstochowskiej informuje, iż organizuje odpłatne kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

Zajęcia odbywają się w Studium Języków Obcych, ul. Dąbrowskiego 69.

Cena kursu –  300 zł za 30 godzin lekcyjnych.

 

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez formularz umieszczony na stronie Studium Języków Obcych: sjo.pcz.pl

Proponowane terminy zajęć do wglądu na formularzu rejestracyjnym.

Dodatkowe informacje można uzyskać u prowadzących:

  • Język angielski: Izabela Mishchil 34 3250 329
  • Język niemiecki: Henryk Juszczak 601 324 959
  • Język francuski: Jadwiga Juszczak 502 394 509


STUDENCI WYDZIAŁU BUDOWNICTWA NAGRODZENI W KONKURSIE NA NAJLEPSZE PRACE DYPLOMOWE

W konkursie „Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy”, będącym elementem projektu Urząd Miasta „Akademicka Częstochowa”, spośród pięciu nagrodzonych w 2016 roku prac dyplomowych, trzy nagrody przypadły absolwentom Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski, 9 stycznia 2017r., w Filharmonii Częstochowskiej, wręczyli nagrody w kategoriach:
- Najlepsza Praca Inżynierska:
Marcin Dąbek – I miejsce za pracę ,,Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego z częścią mieszkań przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych”, promotor dr inż. Aleksandra Repelewicz

- Najlepsza Praca Magisterska:
Arkadiusz Janic - I miejsce za pracę ,,Analiza możliwości wykorzystania cementów tytanowych do materiałów o matrycy cementowej”, promotor prof. dr hab. inż. Janina Adamus prof. PCz. 

Na podstawie pracy powstał projekt przebudowy parkingu Wydziału Budownictwa, wykonanego z ekologicznej kostki brukowej w technologii TioCem®". Więcej informacji o projekcie: TUTAJ

Damian Myzler - II miejsce za pracę ,,Koncepcja obiektu agroturystycznego o blisko zerowej emisyjności zlokalizowanego na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej”, promotor dr inż. Adam Ujma 

Damian Myzler wcześniej został nagrodzony za swoją pracę dyplomową w konkursie na najlepszą pracę dyplomową bazującą na technologii IZODOM 2000, w którym zajął również II miejsce. Więcej informacji o tym konkursie: TUTAJ


O konkursie i zwycięzcach można poczytać na stronach:

- Urząd Miasta Częstochowy 

- wczestochowie.pl

- czewa24.pl

- czestochowa.dlawas.info

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy 2017

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Godziny rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza, że w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia obowiązywać będą godziny rektorskie w dniach:
- 22.12.2016 r. – od godziny 12:00;
- 23.12.2016 r. – cały dzień.

XIII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA „BUDOWNICTWO O ZOPTYMALIZOWANYM POTENCJALE ENERGETYCZNYM - Materiały i Technologie Energooszczędne”

W dniach 7–9 grudnia 2016 roku odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym Materiały i Technologie Energooszczędne”, zorganizowana przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa z Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, pod patronatem Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. Partnerami konferencji były: Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy Architecture and Building Sciences oraz Firmy ALUPROF S.A. i Schöck Bauteile GmbH.
W konferencji wzięło udział ponad 70 osób, w tym przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych oraz uczelni z kraju i zagranicy (m.in. z Armenii, Białorusi, Gruzji, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Węgier), a także studenci Koła Naukowego „3E Building”  działającego przy Katedrze. Uczestnicy konferencji mieli możliwość wsłuchania szeregu referatów z zakresu  szeroko pojętego budownictwa energooszczędnego, termomodernizacji budynków, wpływu  parametrów optyczno-energetycznych na komfort cieplny pomieszczeń, oceny efektywności wytwarzania ciepła w kolektorach słonecznych. Dyskutowali również nas problemami występującymi podczas realizacji obiektów energooszczędnych i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy konferencji mieli możliwość  wysłuchała prezentacji oraz zapoznania się z procesem produkcji systemów aluminiowych w  zakładzie ALUPROF  S.A. w Bielsku –Białej ora w zakładzie Grupy Kęty S.A. w Kętach, a także zwiedzenia obiektów Muzeum  Browaru Żywiec.

Artykuły o konferencji: 

- Aluprof

- Świat Szkła

- Rynek Instalacyjny 

- Oknonet

Wigilia

Konsultacje społeczne - Ustawa 2.0

Szanowni

Pracownicy Akademiccy Polskich Uczelni  Wyższych, 

Studenci, 

Pracownicy Administracji Polskich Uczelni Wyższych,

Instytut Allerhanda został wybrany w ogłoszonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkursie Ustawy 2.0. jako jeden z trzech zespołów naukowych do opracowania koncepcji ustawy o szkolnictwie wyższym.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się swoimi opiniami na temat funkcjonowania polskiego sytemu szkolnictwa wyższego z perspektywy studentów studiów I i II stopnia. Państwa uwagi i spostrzeżenia będą dla nas cennym źródłem informacji, które zamierzamy uwzględnić w projekcie nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, nad którym pracuje Zespół Instytutu Allerhanda.

Bardzo prosimy o wypełnienie dostępnej on-line ankiety do dnia 31 grudnia 2016 r.

Wyniki ankiety będą wykorzystane przez Zespół przygotowujący Ustawę 2.0. Prosimy także o dalsze udostępnienie ankiety wraz z tym zaproszeniem innym zainteresowanym osobom.

Link do ankiety: http://ustawa20.allerhand.pl/ankieta-dla-studentow/

                             http://ustawa20.allerhand.pl/ankieta-dla-pracownikow-akademickich/

                             http://ustawa20.allerhand.pl/ankieta-dla-administracji/


Przesłanie niniejszej ankiety zostało poprzedzone oficjalnym pismem skierowanym do władz Państwa uczelni. Wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut. Więcej informacji o projekcie oraz dane kontaktowe dostępne są tutaj: www.ReformaNauki.pl

Ankieta jest dobrowolna. Dane będą wykorzystywane jako dane naukowe, statystyczne, historyczne, a dodatkowo wszystkie otrzymane dane będą wykorzystane jako dane zagregowane. Wypełnienie ankiet tylko częściowo, będzie stanowiło dla nas już niebagatelną pomoc i źródło w wypracowaniu najlepszych pomysłów i koncepcji. Ankieta składa się z pytań pozwalających na wybór jednej odpowiedzi, wielu odpowiedzi lub wpisania własnej opinii/komentarza. Ankiety są anonimowe, nie prosimy w nich o udostępnienie żadnych danych osobowych. Ich konstrukcja i treść pozwala na wypełnienie ich w taki sposób, aby nie można było zidentyfikować jednoznacznie konkretnej osoby. Udzielane przez Państwa odpowiedzi będą analizowane globalnie, bez wskazywania na konkretne przykłady ankiet. Po wypełnieniu ankiety on-line nie ma także możliwości zidentyfikowania osoby, która ankietę przesłała ani skontaktowania się z nią bez poczynienia znaczących nakładów. Ani Zespół Projektu Ustawa 2.0., ani Instytut Allerhanda w związku z przeprowadzeniem niniejszej ankiety nie przetwarza żadnych danych osobowych.

 

Dr hab. Arkadiusz Radwan
Prezes Instytutu Allerhanda,
Kierownik Zespołu Projektowego Ustawa 2.0

Ogólnopolski Konkurs „Student – Wynalazca”

Mamy zaszczyt, po raz siódmy, zaprosić studentów Politechniki Częstochowskiej do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Student – Wynalazca”.

Nagroda główna: udział w 45. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne będą na stronie www.cowi.tu.kielce.pl

Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem:

http://www.ws.edu.pl/uczelnia/kalendarium/2016/2016_12_05_01/student-wynalazca.php

Szkolenie dla studentów I roku

W związku z nowelizacją Ustawy Prawa o Szkolnictwie Wyższym art. 170 ust. 3, istnieje konieczność przeprowadzenia obowiązkowego szkolenia z prawa i obowiąków studenta dla studentów I roku. Szkolenie to odbędzie się 15.12.2016 roku (tj. czwartek) w Auli Wydziału Zarządzania dla Studentów I roku wszystkich Wydziałów Politechniki Częstochowskiej w dwóch blokach:

- Wydział Zarządzania oraz Wydział Inflastruktury i Środowiska - godz. 900 - 1130

- Wydział Budownictwa, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Wydział Elektryczny oraz Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów - godz. 1200 - 1330

Uczestnicy szkoleń będą mogli uzyskać obszerną wiedzę na temat swoich praw i obowiązków, a także poznają podstawy funkcjonowania Uczelni Wyższej.

Godziny Rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza, że w dniu 14 grudnia 2016 roku w godz. od 11.30 do 14.00 w związku ze Spotkaniem Opłatkowym obowiązywać będą godziny rektorskie.

Godziny Rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza, że w dniu 12 grudnia 2016 roku w godz. od 15.00 do 17.00 z uwagi na wybór Zastępcy Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej będą obowiązywać godziny rektorskie.

Szkolenie z programu BiK

Konferencja „Budownictwo o Zoptymalizowanym Potencjale Energetycznym”

Prezentacja Tekla Structures

Samorząd Studentów Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej serdecznie zaprasza na prezentacje Tekla Structures

Uczestnictwo w prezentacji w dniu 15.12.2016r. godz. 15:00 wymaga rejestracji pod linkiem: https://goo.gl/forms/tN10EhzMyuUnzL8o1

Liczba miejsc ograniczona!

 Dla studentów możliwa jest do pobrania bezpłatna wersja studencka programu:  https://campus.tekla.com/


Szkolenie - "Systemy inteligentnego domu"

Konferencja "Współczesne Problemy Budownictwa"

Wydział Budownictwa
Politechniki Częstochowskiej
Zaprasza
na
II Międzynarodową Konferencję
Naukowo-Techniczną

Współczesne Problemy Budownictwa
(Teoria i Praktyka)

Konferencja odbędzie się w Olsztynie k. Częstochowy w hotelu „Jurajski Olsztyn” w dniach 6-7 kwietnia 2017 r.

 

Więcej informacji: Komunikat_1_pl

More information: Communique_1_eng

Szkolenie - firma Simpson Strong-Tie

Katedra Konstrukcji Betonowych i Geotechniki zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie przeprowadzone przez firmę Simpson Strong-Tie. 

Szkolenie odbędzie się we wtorek 29.11.2016 o godzinie 15 w sali A28.

Tematyka poruszana w czasie prezentacji:

- Złącza Simpson Strong-Tie do połączeń elementów konstrukcji drewnianych
- Projektowanie połączeń z użyciem złączy ciesielskich – przykład
- Specyfika projektowania drewnianych budynków szkieletowych – wybrane zagadnienia
- Typowe błędy wykonawcze i projektowe połączeń konstrukcji drewnianych
- System stężenia wiatrowego więźb dachowych
- Badania i testy złączy ciesielskich – Laboratoria Simpson Strong-Tie. 


Koło Naukowe 3EBuilding

"Koło Naukowe Architektury"

Studenckie "Koło Naukowe Architektury" serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane działalnością w kole na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 22 listopada (wtorek) 2016 r. o godz. 18.00 w sali D-6.

Spotkanie przy kawie z firmą SKANSKA

UWAGA, UWAGA!
Poznaj nas, czyli „Spotkajmy się przy kawie” :)

Drodzy Studenci serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmą Skanska!

Kiedy?      24.11.2016r. w godzinach 10:30-12:00
Gdzie?      Sala D9, Wydział Budownictwa.
Zapisy: http://www.skanska.pl/Praca-i-kariera/Studenci-i-absolwenci/Nasi-Ambasadorzy/Maria_Gega/
Zapisy trwają do 20.11.2016.

O czym będziemy rozmawiać?

- o Twoich oczekiwaniach, opinii nt. wydarzeń dla studentów i w jakich wydarzeniach chcesz wziąć udział
- o cechach dobrego lidera, przełożonego, szefa zespołu
- o tym jak w sobie rozwijać umiejętności liderskie
- o… tutaj pozostawiamy miejsce na Twoje przemyślenia…

A to wszystko w przyjaznej i otwartej atmosferze!

Oprócz miło spędzonego czasu wraz ze słodką niespodzianką, każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa oraz będzie mógł dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Skanska .

Nie czekajcie!
Licza miejsc ograniczona !!

Do zobaczenia!

XII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla studentów Wyższych Uczelni Technicznych

Zapraszamy studentów wszystkich kierunków inżynierskich naszej uczelni

do wzięcia udziału w tegorocznej olimpiadzie.

Etap I - pisemny odbędzie się dn. 25 listopada 2016 (piątek) o godz. 15.30 w sali JO11.

Zgłoszenia do 21 listopada br. przyjmują lektorzy języka niemieckiego Studium Języków Obcych.

XVIII Olimpiada Języka Angielskiego

Studium Języków Obcych zaprasza studentów wszystkich kierunków, zwłaszcza technicznych, do wzięcia udziału w tegorocznej olimpiadzie języka angielskiego.

Zgodnie z kalendarium ustalonym przez organizatora Olimpiady, tj. Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej, eliminacje pisemne I etapu Olimpiady odbędą się w naszej uczelni dnia 2 grudnia 2016r. (piątek) o godzinie 15:15 do 17:15 w sali JO5.

Organizatorzy i liczni sponsorzy zapewniają wartościowe i atrakcyjne nagrody.

Studenci, którzy ukończyli lektorat z języka angielskiego mogą przesyłać swoje zgłoszenia pod adres: aspa@onet.eu lub marian.galkowski.pcz@gmail.com, osoby aktualnie uczące się mogą również kontaktować się w tej sprawie z lektorami prowadzącymi zajęcia do dnia 25 listopada 2016r. do godz. 10:00

Zachęcamy wszystkich studentów do podjęcia wyzwania.

Szczegółowe informacje, aktualności oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej CJiK Politechniki Poznańskiej www.clc.put.poznan.pl w zakładce OLIMPIADA.


Koordynatorzy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w SJO PCz.
Mgr Joanna Pabjańczyk-Musialska
Mgr Marian Gałkowski

Staż w firmie HOBAS

Firma Hobas System Polska Sp. z o.o poszukuje 2 lub 3 studentów na staż w ich firmie. 

Warunki jakie powinien spełniać kandydat:

- studenci na 3 do 5 rok studiów (wykształcenie politechniczne : inżynieria sanitarna, budownictwo, budowa maszyn- specjalność rurociąg),
- chęć rozwoju i zdobywania praktycznych umiejętności również w aspektach poza inżynierskich,
- dobre wyniki w nauce,
- umiejętność posługiwania się CAD/ Inventor,
- znajomość języka niemieckiego i / lub angielskiego w stopniu komunikatywnym,
- czynna umiejętność jazdy samochodem,
- czas pracy : pełny etat lub 1/2 etatu.

Dla wybranych kandydatów oferują płatny staż.

Krótko o fabryce :
Hobas System Polska Sp. z o.o. – producent i dostawca najnowszych rozwiązań do budowy rurociągów. Wykorzystując najnowsze technologie HOBAS produkuje systemy rurowe, które znajdują zastosowanie w obszarach komunalnych i przemysłowych. Oferujemy klientom usługi i wsparcie, poczynając od wymiarowania i wytyczania tras rurociągów, po kalkulacje oraz konsultacje na placu budowy. Nasze produkty zainstalowane zostały już w ponad 100 krajach na całym świecie za pomocą różnych metod: układanie w otwartym wykopie, przeciskanie, mikrotunelowanie, sliplining czy instalacje nadziemne.

Więcej informacji na stronie  www.hobas.com

Godziny Rektorskie

Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza, że w dniu 14 listopada 2016 roku w godz. od 11.30 do 13.00 z uwagi na wybory na Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów oraz wybory Przedstawiciela Samorządu Studentów do Senatu Politechniki Częstochowskiej obowiązywać będą godziny rektorskie.

Konferencja "Contemporary Problems of Architecture and Construction"

       Po raz ósmy Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej był współorganizatorem międzynarodowej konferencji Contemporary Problems of Architecture and Construction. W tym roku odbyła się ona w stoicy Armenii - Yerevaniu. W trakcie spotkań roboczych omówiono także plany na dalszą współpracę Wydziału Budownictwa PCz. z partnerskimi ośrodkami zagranicznymi.

     Wydział Budownictwa na obecnej konferencji reprezentowali: prof. L.Kurzak, prof. I.Major, prof. M.Major, prof. M.Rajczyk, prof. J.Rajczyk, prof. M. Zadworny, dr J.Halbiniak, dr A. Repelewicz, dr N.Sołkiewicz-Kos i dr M.Urbański. Delegacji Wydziału Budownictwa przewodniczył Dziekan wydziału Prof. PCz. dr hab. inż. Maciej Major, który podpisał z J.M. Rektorem National University of Architecture and Construction of Armenia, Prof. Gagikiem Galastyanem list intencyjny o wzajemnej dwustronnej współpracy w obszarze naukowym i dydaktycznym. W przygotowaniu jest również umowa partnerska pomiędzy Politechniką Częstochowską a Narodowym Uniwersytetem Architektury i Budownictwa Armenii, omówiona w trakcie spotkania władz WB z władzami NUACA.

     W trakcie wizyty na Narodowym Uniwersytecie Architektury i Budownictwa Armenii miała miejsce podniosła uroczystość nadania Pani prof. PCz. dr hab. inż. Marlenie Rajczyk tytułu Doktora Honorowego. To szczególne wyróżnienie Pani Prof. uzyskała z rąk J.M. Rektora Prof. Gagika Galastyana. W uroczystości wziął udział Dziekan WB podkreślając, że to zaszczytne wyróżnienie to również wyraz uznania dla naszych wzajemnych relacji, które zawsze były i są mocno wspierane przez Władze WB.

     Zespół organizatorów w trakcie trwania konferencji wspólnie zapowiedział działania pozwalające podnosić rangę konferencji poprzez publikację artykułów w indeksowanych bazach międzynarodowych. Jest to naturalną konsekwencją wypracowywanych osiągnięć i zarazem oczywistą koniecznością w nadchodzącej perspektywie czasu.

26 Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy

         W dniu 26.10.2016 r. członkowie i sympatycy Kół naukowych 3E-Building oraz PZiTB mieli okazję obserwować zmagania na 26. Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy, które w tym roku zorganizowano w Warszawie. Wyjazd odbył się na zaproszenie oraz dzięki wsparciu Wiceprezesa Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy mgr inż. Zbigniewa Palutkiewicza, absolwenta naszego Wydziału.

W trzydniowej rywalizacji uczestniczyło 12 reprezentacji narodowych, w tym z Chin. Rozgrywano równolegle trzy konkurencje: dach płaski, dach stromy i dach metalowy. Impreza była świetnie zorganizowana, gdyż w pobliżu stanowisk, gdzie można było obserwować zawodników wykonujących swoje prace konkursowe umieszczono stoiska firmowe. Prezentowały się wiodące firmy oferujące pokrycia dachowe, narzędzia, materiały izolacyjne oraz okna i inne akcesoria dachowe.

Miła atmosfera oraz bogata oferta wystawowa  Firm podczas Mistrzostw sprawiła, że każdy znalazł coś interesującego. Na koniec nie zapomniano, że Warszawa to stolica Polski, więc po przejeździe na Plac Zamkowy i wykonaniu pamiątkowych zdjęć przy kolumnie Zygmunta przewidziano czas na zwiedzane Starówki.

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy

Wyjazd studentów do Warszawy na 26. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy w środę 26 października br. nastąpi o godzinie 6.00 spod Wydziału Budownictwa PCz.

Warsztaty Design Thinking

Targi RENEXPO Poland

W dniu 20 października 2016 roku członkowie oraz sympatycy Koła Naukowego 3E Building uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland w Warszawie.  Podczas targów studenci mieli możliwość obejrzeć różnego rodzaju urządzenia i elementy instalacji pozwalających na pozyskiwanie oraz przetwarzanie energii odnawialnej. Duża ilość oraz otwartość dostawców pozwoliła na podjęcie licznych rozmów i wymianę informacji dotyczących efektywnego wykorzystania energii odnawialnej w budownictwie oraz efektywności energetycznej obiektów.  Ponadto studenci mieli możliwość wysłuchania interesujących referatów prezentowanych na towarzyszących wystawie seminariach i Forum Biomasy. Na zakończenie studenci podziwiali architekturę Warszawy w tym Pałac Kultury oraz Złote Tarasy.

Godziny Rektorskie

JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof.dr hab.inż. Norbert Sczygiol
na wniosek Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej
z dn. 18.10.2016 r. ustalił godziny rektorskie w dniu 31.10. 2016 r. (cały dzień).

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zaprasza studentów Wydziału Budownictwa do udziału w 26. Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy organizowanych  w dniach 25-29 października 2016 r. w Warszawie.

W programie 26 Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy między innymi:- zmagania młodych zdolnych dekarzy w 3 kategoriach konkursowych: dachy strome, dachy, metalowe i dachy płaskie;
- 63 Kongres IFD - spotkania z Członkami Międzynarodowej Federacji Dekarzy;
- konferencje naukowe dotyczące tematyki dachowej;
- nowinki branżowe i strefa targowa dla zwiedzających;
- pokazy tradycyjnych strojów dekarskich;
- pokazy motoryzacyjne,
- konkursy z nagrodami, pokazy sztuki dekarskiej i występy artystyczne,
- śniadanie dekarskie z Filipem Chajzerem,
- innowacyjne rozwiązania dachowe i najlepsi producenci pokryć dachowych i akcesoriów,
- ustanowienie rekordu Polski w montażu okna dachowego Velux

 

Zapisy studentów na  wyjazd na Mistrzostwa w dniu 26 Października 2016 r. przyjmuje przewodnicząca Samorządu Studenckiego Pani Ewelina Szymczykiewicz. 


Więcej informacji TUTAJ

„Śląski Dzień Budowlanych – 2016” - Złoty Medal Honorowy dla Prof. Lucjana Kurzaka

W dniu 11 października 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach obchodzono „Śląski Dzień Budowlanych – 2016”, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe i medale okolicznościowe. Złotą odznakę honorową „Za zasługi dla Województwa Śląskiego” otrzymał Pan Prof. Lucjan Kurzak kierownik Katedry Mechaniki Technicznej i Grafiki Inżynierskiej. Uczestnicy Święta wzięli również udział w obchodach „VIII Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa i Nieruchomości” zorganizowanego w ramach VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ramach Forum zaprezentowano szereg intersujących referatów związanych z rewitalizacją osiedli mieszkaniowych i systemami grzewczymi oraz wentylacji klimatyzacji budynków.

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017

          10 października 2016 roku po raz 41. zainaugurowano nowy rok akademicki 2016/2017 na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz pracownicy i studenci WB. Wszystkich gości w murach Wydziału powitał prof. Maciej Major, Dziekan Wydziału Budownictwa, który w okolicznościowym przemówieniu podsumował działalność WB i osiągnięcia dydaktyczno-naukowe minionego roku akademickiego. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów I roku, rozdano dyplomy absolwentom i wręczono medale „za Naukę za Pracę”. Medale otrzymali studenci Sebastian Kowański i Ryszard Polechoński.
         W tym roku po raz pierwszy zostały również wręczone honorowe statuetki „Zasłużony dla Wydziału Budownictwa, przyznane przez Kapitułę osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju oraz podnoszenia renomy naszego Wydziału. Statuetki otrzymali:
- Krzysztof Matyjaszczyk - Prezydent Miasta Częstochowy;
-Waldemar Szleper - Wiceprzewodniczący Rady ŚIOIIB, Członek Prezydium Zarządu Głównego PZITB;
- Wiesław Włodarczyk - Prezes Zarządu Włodar Wiesław Włodarczyk s. j.
         Uczestniczy uroczystości wysłuchali wykładu inauguracyjnego Pana mgr inż. arch. Henryka Katowicza-Kowalewskiego pt.” Architektura kinetyczna” .

Relacja z Inauguracji w telewizji ORION

Arkady

Drogi studencie, rusza akcja „ARKADY” organizowana przez Samorząd Studencki Wydziału Budownictwa.   
Zamówienia na książki będą przyjmowane w pokoju samorządu studenckiego na 2 piętrze na Wydziale Budownictwa w dniach:
Wtorek  14:00- 15:00
Środa: 13:00-14:00
Czwartek: 11:00-12:00
Piątek: 12:00-14:00

Inauguracja 2016/2017

Ogłoszenie dla studentów I roku studiów stacjonarnych

Obowiązkowe przysposobienie dla studentów I roku studiów stacjonarncyh w roku akademickim 2016/2017 odbędzie się w Bibliotece Głównej,  Al. Armii Krajowej 36 w pokoju 309, II piętro dla:

- grupy I - w dniu 13.10.2016 o godz. 13.00

- grupy II - w dniu 20.10.2016 o godz. 12.00

- grupy III - w dniu 20.10.2016 o godz. 13.00

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się we wtorek 2016-10-11 od godziny 9.00. Prace należy złozyć do Dziekanatu do dnia 2016-10-06.

Rekrutacja

Rekrutacja

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 23 września 2016 roku od godziny 9.00. Prace dyplomowe należy składać do dnia 16 września 2016 roku.

Egzamin z Mechaniki I

Egzamin z przedmiotu "Mechanika I" dla studentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia odbędzie się 6.09.2016 (wtorek) o godz. 8:30 w sali D-1 na Wydziale Budownictwa. 

UWAGA:

Studenci przystepujący do egzaminu obowiązkowo mają ze sobą indeksy oraz uzyskali zaliczenie z przedmiotu. 

Rekrutacja

Wyniki I tury rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 - Listy przyjętych


ZMIANY DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ

W związku ze zmianami w funkcjonowaniu uczelni spowodowanymi Światowymi Dniami Młodzieży,

Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne w dniach 27.07.2016 – 28.07.2016
będą przyjmowały dokumenty od kandydatów na studia w auli Wydziału Zarządzania
w godz. 9.00 – 17.00.

 

Jednocześnie przedłużony zostaje termin przyjmowania dokumentów od kandydatów na studia:
- w dniu 29.07.2016 r. w godzinach od 9.00 – 14.00,
- w dniu 30.07.2016 r. w godzinach od 9.00 – 11.00.

 

Listy przyjętych na studia zostaną podpisane i ogłoszone w dniu 01.08.2016 r.

Badanie szczelności budynków

Piknik Nauki w Galerii Jurajskiej

Wydział Budownictwa w niedzielę 22 maja 2016 roku brał udział w organizowanym przez Galerię Jurajską wraz z Politechniką Częstochowską Pikniku Nauki. Na stoisku Wydziału największą popularnością cieszyły się konkursy i quizy, w których można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budownictwa i architektury oraz wygrać atrakcyjne nagrody. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazywane prace studentów z konstrukcji i architektury oraz prezentacje z obron prac dyplomowych i konkursów, w których uczestniczyli studenci. Dzieci z ogromnym zapałem przystępowały do konkursów plastycznych oraz próbowały swoich sił w sztuce budowania domu na mini placu budowy. Jednocześnie każdy sympatyk Wydziału Budownictwa mógł sobie zrobić zdjęcie w kasku, kamizelce i oryginalnej koszulce z logo Wydziału. W zorganizowanym na scenie konkursie Młody Budowniczy pierwsze miejsce zajęła Milenka, która z pasją zaprezentowała „wzniesiony” przez siebie dom ekologiczny z kolektorami do pozyskiwania energii ze słońca.

Piknik pieszego

Festiwal Uczelni Wyższych

Częstochowski Przegląd Autorskich Kabaretów

Let's Play Częstochowa

Studenci Politechniki Częstochowskiej wraz z firmami branży IT w dniach 14-15.05.2016 organizują Międzynarodowy Turniej Gier Komputerowych pt. "Let's Play Częstochowa" na Hali Sportowej przy ul. Żużlowej. Turniej ten adresowany jest w dużej mierze do środowiska uczniów szkół średnich i studentów. Poprzez turniej promowana będzie zdrowa rywalizacja i ukazanie alternatywy dla Dopalaczy, które stały sie bardzo popularne wśród młodziezy. Dlatego hasłem, które będzie promować turniej będzie: "Stop Dopalaczom - Tylko słabi Gracze sięgają po Dopalacze". Podczas turnieju zaplanowane są także atrakcje dla przybyłych graczy oraz publiczności, tj.: symulatory wirtualnej rzeczywistości oraz strefa free to play. 

Więcej informacji: http://letsplay.czestochowa.pl/

Godziny rektorskie

W związku ze zgromadzeniem wyborczym Uczelnianego Kolegium Elektorów (Sala Senatu) - wybory Prorektorów PCz, Rektor Politechniki Częstochowskiej ustala w dniu 10.05.2016 r. godziny rektorskie od 11.00 do 15.00

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w dniu 2016.05.20. od godziny 9.00. Prace nalezy składać w Dziekanacie do dnia 2016.05.16.

Juwenalia 2016

Samorząd Studencki Wydziału Budownictwa zaprasza w dniach 16-22 maja na Częstochowską Wiosnę Studentów - JUWENALIA 2016.

Juwenalia w Częstochowie to kilka dni dobrej zabawy. Z miasteczka studenckiego wyruszy Korowód Studencki, w którym wezmą udział poprzebierani w różnorodne stroje studenci. Częstochowscy żacy przemaszerują ulicami miasta na Plac Biegańskiego, gdzie na balkonie Ratusza prezydent miasta wręczy królowej i królowi klucze do bram miasta, symbolicznie oddając w ten sposób władzę w mieście studentom. Planowane koncerty plenerowe i różne atrakcje w Częstochowie oraz w Złotym Potoku.

Warsztaty z zakresu technologii betonu 5.04.2016 i 26.04.2016

W dniu 26 kwietnia uczniowie III klasy Technikum Budowlanego o specjalności betoniarz-zbrojarz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie pod opieką mgr inż. Roberta Stachurskiego i mgr inż. Renaty Caban zakończyli badania w ramach warsztatów z zakresu technologii betonu, celem których jest poznanie podstawowych cech mieszanki betonowej oraz kompozytu betonowego. Warsztaty prowadził dr inż. Jacek Halbiniak. Uczniowie, którzy 5 kwietnia samodzielnie wykonali zarób mieszanki betonowej oraz dla przygotowanej mieszanki przeprowadzili badanie klasy konsystencji metodą opadu stożka i zawartości powietrza, a także zaformowali próbki, przeprowadzili badanie wytrzymałości betonu na ściskanie. Następnie określili klasę wytrzymałościową wykonanego betonu. Po zakończeniu warsztatów uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.

10 maja w drugiej części warsztatów uczestniczyć będą natomiast uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych z Częstochowy, którzy rozpoczęli zajęcia 19 kwietnia.


Dzień Otwartych Drzwi 2016

7 kwietnia 2016 roku w ramach Dnia Otwartych Drzwi Wydział Budownictwa gościł nauczycieli oraz uczniów m.in. z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie, III LO im. Traugutta, I LO im. Słowackiego, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego, V LO im. Mickiewicza, Zespołu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koniecpola.
W ramach Dnia Otwartych Drzwi można było zwiedzić sale dydaktyczne, wykładowe i laboratoria, wziąć udział w pokazach i prezentacjach, zapoznać się z proponowaną przez Wydział ofertą edukacyjną oraz uzyskać informacje dotyczące rekrutacji na rok akademicki 2016/2017, poznać nauczycieli, ich osiągnięcia i sposoby prowadzenia zajęć, spotkać się i porozmawiać ze studentami o tym jak wygląda życie studenckie, jak efektywnie uczestniczyć w zajęciach, jak najlepiej przygotowywać się do sprawdzianów i egzaminów oraz jak czynnie spędzać wolny czas w ramach studenckich kół i organizacji m. in. naukowych, sportowych, kulturalnych czy turystycznych.

„Młody Mistrz Budownictwa”

Zorganizowany 15 kwietnia 2016 roku przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie oraz Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej Wojewódzki Konkurs „Młody Mistrz Budownictwa” zakończył się zwycięstwem uczniów Zespołu Szkół Budowlano – Ceramicznych z Gliwic.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Częstochowy, Śląski Kurator Oświaty, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Śląskie Stowarzyszenie Dyrektorów Centrów Kształcenia Ustawicznego i Centrów Kształcenia Praktycznego, Zakład Produkcyjny oraz Skład Firmowy Wienerberger Gnaszyn.

 

Seminarium

Gra strategiczna Skanska

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy 2016

12 maja w godz. 10.00-11.00 w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej przy al. Armii Krajowej 19 b odbędzie się wykład na temat „Współczesne problemy urbanistyczne Częstochowy na tle historycznego rozwoju miasta”, który poprowadzi dr hab. inż. arch. Mariusz Zadworny, prof PCz pracownik Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. 

Więcej szczegółów:  http://www.pcz.pl/czum/

Warsztaty z zakresu technologii betonu 19.04.2016 i 10.05.2016

W dniu 19 kwietnia uczniowie z TZN w Częstochowie będą uczestniczyć w warsztatach z zakresu technologii betonu prowadzonych przez dr inż. Jacka Halbiniaka. Uczniowie samodzielnie przygotują mieszankę betonową, przeprowadzą badania konsystencji oraz zawartości powietrza. Zaformują próbki do badań wytrzymałości na ściskanie. Po czterech tygodniach zostaną przeprowadzone badania wytrzymałości na ściskanie betonu, który został przygotowany na wcześniejszych ćwiczeniach. Określą klasę wytrzymałościową betonu.

Warsztaty w Laboratorium Materiałów Budowlanych Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej są prowadzane dla wszystkich szkół średnich, które wyrażą chęć uczestnictwa w tego typu zajęciach. Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do pana dr inż. Jacka Halbiniaka pod numer 343250922 lub na e-mail halbiniak@wp.pl

Wampiriada 2016

W dniu 17.03.2016 r. odbyła się akcja oddawania krwi przez nauczycieli i studentów Politechniki Częstochowskiej. Akcja ta jest organizowana cyklicznie pod nazwą „Wampiriada”. Swoją krew oddali również pracownicy i studenci Wydziału Budownictwa. Zapraszamy do licznego udziału w następnych odsłonach wydarzenia. 

Program Praktyk Letnich Skanska

Uwaga!


Już tylko od 15 kwietnia możecie aplikować do Programu Praktyk Letnich.

Do udziału w Programie Praktyk Letnich zapraszamy studentów kierunków technicznych i nietechnicznych, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę i cenne doświadczenie pracując w gronie najlepszych specjalistów w branży budowlanej.


Oferujemy:

- 12-tygodniową praktykę pod okiem opiekuna

- pracę w zespole profesjonalistów

- realizację ciekawych projektów

- przyjazną atmosferę pracy

- udział w szkoleniach

- wynagrodzenie za praktykę

- doskonały początek kariery zawodowej

Formularz zgłoszeniowy:  http://www.skanska.pl/Praca-i-kariera/Studenci-i-absolwenci/Program-Praktyk-Letnich/Aplikuj/Formularz-zgoszeniowy/

 

Wyjazd dla studentów na targi InEberg 2016

Wydział Budownictwa organizuje bezpłatny wyjazd dla studentów na targi InEnerg 2016 do Wrocławia w dniu 13 kwietnia 2016 roku. Zapisy u studentki Eweliny Szymczykiewicz. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Wyjazd na targi InEnerg w dniu 13.04.2016 o godzinie 7:00 z przed budynku Wydziału Budownictwa.

Konkurs na dotację na prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dla młodych naukowców

Dziekan Wydziału Budownictwa ogłasza konkurs na grant dla młodych naukowców na badania naukowe i prace rozwojowe, realizowany w ramach dotacji na 2016 rok.
W konkursie mogą brać udział Młodzi Pracownicy Nauki (do 35 roku), którzy realizują już wcześniej zgłoszone tematy badawcze oraz pracownicy, którzy po otrzymaniu pozytywnej opinii opiekuna naukowego zgłoszą nowe tematy.
Aby przystąpić do konkursu należy złożyć wniosek o przyznanie grantu dla młodych naukowców wraz z kosztorysem i harmonogramem (zał.1).
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu na badania naukowe i prace rozwojowe Wydziału Budownictwa dla młodych naukowców.
Kompletne wnioski wraz z opinią samodzielnego pracownika naukowego Wydziału Budownictwa należy złożyć do sekretariatu Działu Administracji Dziekanatu (pok. 34) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.04.2016 roku.

Dzień Otwartych Drzwi

Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej zaprasza do wzięcia udziału 7 kwietnia 2016 r. w Dniu Otwartych Drzwi w godzinach od 9.00÷14.00.

Na uczniów szkół czekają ciekawe wykłady, prezentacje multimedialne, warsztaty komputerowe, demonstracje aparatury i metod pomiarowych, pokazy prac semestralnych i dyplomowych oraz wiele innych atrakcji.

Przedstawimy szeroką ofertę dydaktyczną Wydziału. 

Praktyki dla studentów

Firma budowlana z siedzibą w Bełchatowie przyjmie 3 studentów na 4 tygodniowe praktyki po drugim roku studiów na kierunku Budownictwo. Bliższe informacje można uszyskać u dr inż. Jacka Halbiniaka. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Młody Mistrz Budownictwa

Godziny rektorskie

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza godziny rektorskie w dniach 24.03.2016. od godziny 12.00 oraz 25.03.2015 cały dzień. 

Godziny rektorskie

W związku z wyborami do uczelnianego i wydziałowego kolegium elektorów spośród pracowników Wydziału Budownictwa, Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza godziny rektorskie w dniu 22.03.2016. od godziny 8.00 do końca dnia.

Godziny Rektorskie

Decyzją Pani Rektor, godziny rektorskie na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej w dniu 2016.03.17  są przedłużone do godziny 17.00 w związku w wyborami przedstawicieli studentów Wydziału Budownictwa do Uczelnianego oraz Wydziałowego Kolegium Elektorów.

Skanska - Letnie Praktyki

Godziny rektorskiej

W związku z wyborami przedstawicieli studentów Wydziału Budownictwa do Uczelnianego oraz Wydziałowgo Kolegium Elektorów, Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza godziny rektorskie w dniu 17.03.2016 r.  w godzinach od 12.00 do 14.00.

Obrony prac dyplomowych

Kolejny termin obron prac dyplomowych odędzie się w piątek 2016-03-11 od godziny 9.00. Prace należy złożyć do Dziekanatu do wtorku 2016-03-08.

Godziny rektorskie

W związku z uroczystością nadania tytułu Doktora Honoris Causa profesorowi Januszowi Szopie Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza w dniu 2 marca br. godziny rektorskie od 11.00 do 13.00.

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowcyh odbędą się w piątek 4 marca 2016 roku od godziny 9.00. Prace dyplomowe należy złożyć do Dziekanatu do wtorku 1 marca 2016 roku.

Targi Pracy 2016

W środę 24 lutego 2016 roku w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyły się Targi Pracy. Zaproszone do grona wystawców firmy z Częstochowy i z regionu, z których wiele jest kierowanych przez wychowanków Politechniki Częstochowskiej, przedstawiły studentom swoją ofertę w zakresie praktyk bądź przyszłego zatrudnienia. Udział w targach wzięły również częstochowska filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i Powiatowy Urząd Pracy Częstochowie, a także Ochotnicze Hufce Pracy, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz organizatorzy programu stażowego "Kariera na start". Przy okazji Politechnika Częstochowska przedstawiła też swoją ofertę edukacyjną.

62. KONFERENCJA NAUKOWA - KRYNICA 2016

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy jest organizatorem 62. Konferencji Naukowej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w dniach 11-16 września 2016 roku w Krynicy. Te coroczne Konferencje są największymi, najważniejszymi i najciekawszymi wydarzeniami o szczególnie wysokim prestiżu dla środowisk akademickich, naukowo-badawczych i technicznych pracujących i działających przede wszystkim na rzecz budownictwa. W 2016 roku część problemowa nosić będzie nazwę: „BUDOWNICTWO PREFABRYKOWANE W POLSCE – STAN I PERSPEKTYWY”

Więcej informacji na stronie: www.bydgoszcz.krynica.utp.edu.pl

KURSY JĘZYKOWE ZAPISY NA DRUGI SEMESTR 2015/2016

Studium Języków Obcych Politechniki Częstochowskiej informuje, iż organizuje odpłatne kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Zajęcia odbywają się w Studium Języków Obcych, ul. Dąbrowskiego 69.

Cena kursu – 300 zł za 30 godzin lekcyjnych.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez formularz umieszczony na stronie Studium Języków Obcych: sjo.pcz.pl.
Proponowane terminy zajęć do wglądu na formularzu rejestracyjnym.
Dodatkowe informacje można uzyskać u prowadzących zajęcia:
Język angielski: Izabela Mishchil 34 3250 329
Język niemiecki: Henryk Juszczak 601 324 959
Język francuski: Jadwiga Juszczak 502 394 509

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 2016-02-26 od godziny 9.00. Prace należy złożyć do Dziekanatu w terminie do 2016-02-22.

Egzamin - Geometria Wykreślna

Egzamin z Geometrii Wykreślnej dla studentów studiów niestacjonarnych odbędzie się w dniach:

- 11 lutego 2016 (czwartek) o godz. 16:00

- 26 lutego 2016 (piątek).

Do egzaminu dopuszczone są osoby posiadające zaliczenie z ćwiczeń. 

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 2016-02-12 od godziny 9.00. Prace należy złożyć w Dziekanacie w  nieprzekraczalnym terminie do 2016-02-05. Na płycie CD należy zapisać całą pracę w JEDNYM PLIKU w formacie pdf   (lub w formacie pdf i word).

Egzamin komisyjny z Konstrukcji Metalowych II

Egzamin komisyjny z przedmiotu Konstrukcje Metalowe II odbędzie się w środę 2016-02-03 o godzinie 9.00. Podanie o egzamin razem z indeksem należy złożyć w Dziekanacie do dnia 2016-02-02.  Egzamin odbędzie się w auli Wydziału Budownictwa (dawna stołówka).

Zaliczenie komisyjne projektu z Konstrukcji metalowych II

Zaliczenie komisyjne projektu z przedmiotu Konstrukcje Metalowe II odbędzie się w poniedziałek 2016-02-01. Projekty należy złożyć w poniedzialek 2016-02-01 o godzinie 9.00 w pokoju 44. Obrony projektów odbędą się tego samego dnia od godziny 10.00. Podanie o zaliczenie komisyjne należy złożyć razem z projektem.

Biblioteka

W dniu 23.01.2016 Biblioteka Wydziałowa wyjątkowo będzie czynna w godzianch 12:30-14:30

Egzaminy w semestrze zimowym 2015/2016

Wybór specjalności

Targi BUDMA

XII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

XII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
„BUDOWNICTWO O ZOPTYMALIZOWANYM POTENCJALE ENERGETYCZNYM”

 W dniach 2 – 4 grudnia 2015r., Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej zorganizowała XII Międzynarodową Konferencję Naukowo – Techniczną „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. Maria Nowicka-Skowron oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. W konferencji uczestniczyło ponad 50 osób, wśród nich przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych oraz uczelni z kraju i zagranicy (m.ni. z Rosji i Ukrainy) a także studenci.

BUDMA 2016

Studencka Konferencja Naukowa

Nowe listy punktowanych czasopism na 2015 rok

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego  23 grudnia przedstawiło najnowszą listą czasopism naukowych na rok 2015. Lista składająca się z części A, B i C obejmuje zaktualizowany wykaz tytułów oraz liczbę punktów, które można otrzymać za publikację w wybranym piśmie. Zeszyty Naukowe Politechniki Częstochowskiej Seria Budownictwo znalazły się na 2126 pozycji listy w części B i uzyskały 8 punktów, natomiast Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym, które znalazło się na 309 pozycji tej listy, również w części B uzyskało 6 punktów. 

Pełna informacja na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 
http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/juz-sa-nowe-listy-punktowanych-czasopism-na-2015-r ok.html

Lista czasopism_część_B

Seminarium Naukowe

Zaproszenie na Wydziałową Wigilię

Dziekan Wydziału Budownictwa serdecznie zaprasza wszystkich pracowników na Wydziałową Wigilę we wtorek 2015-12-22 o godzinie 12.00 w Sali Rady Wydziału Budownictwa.

Życzenia świąteczne

Obrona prac dyplomowych

Zgodnie z Rozdziałem 7 par. 32 pkt 3 Regulaminu Studiów egzamin dyplomowy powinien odbyć się w terminie  nieprzekraczającym 2 miesięcy od daty złożenia pracy dyplomowej. 

W związku z powyższym obrony prac dyplomowych dla studentów studiów niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia odbędą się: 19 stycznia 2016 o godz. 9:00.

Wyniki konkursu na bombkę choinkową

Wydziałowy Dzień Sportu

Rekrutacja

Konkurs na bombkę choinkową

Ogłoszenie wyników konkursu świątecznego na bombkę choinkową i rozdanie nagród odbędą się we wtorek 8 grudnia 2015 roku o godz. 11:00 w sali D-10

Zapraszamy wszystkich uczestników. 

Komitet Organizacyjny

Gra strategiczna - Skanska

XII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna

Biblioteka Wydziałowa

Uwaga!

Od dnia 27.11.2015 zostają zmienione godziny otwarcia biblioteki wydziałowej. 

Godziny otwarcia:

WTOREK - godz. 10.00 - 12.00

CZWARTEK - godz. 12.00 -14.00

SOBOTA (05.12.2015, 09.01.2016, 23.01.2016, 27.02.2016, 19.03.2016, 16.04.2016, 21.05.2016, 11.06.2016) - godz. 10.00-12.00

 

W sprawach pilnych należy kontaktować się z panią mgr inż. Moniką Jaszczyk (Dziekanat) wew. 931

Seminarium

Seminarium AutoCad i Revit

Koło Naukowe Architektury

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów na spotkanie Koła Naukowego Architektury na Wydziale Budownictwa. Spotkanie odbędzie się 12 listopada (czwartek) o godzinie 14.00 w sali D-6. Na zebraniu zostaną omówione informację dotyczące działalności Koła oraz jego struktury organizacyjnej.

Seminarium

Zapraszamy na seminarium nt. "Projektowanie prefabrykowanych konstrukcji dachowych w oparciu o technologię łączenia płytkami kolczatymi z wykorzystaniem oprogramowania RoofCon/TrussCon", które odbędzie się w sali AWB w czwartek 5.11.2015 w godzinach od 8:30 do 10:00

Terminy egzaminów 7 semestr

Harmonogram 7 semestr

XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

Studium Języków Obcych Politechniki Częstochowskiej zaprasza studentów wszystkich kierunków, zwłaszcza technicznych do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Do wygrania cenne nagrody a także przeżycia fantastycznej przygody.

Studenci naszej Uczelni mogą przesyłać swoje zgłoszenia pod adresem: bdanecka@adm.pcz.czest.pl 

Kalendarium olimpiady:

Dodatkowe informacje oraz Regulamin XVI Olimpiady:

http://www.clc.put.poznan.pl/olimpiada-jezyka-angielskiego

Szkolenie

Arkady

Szkolenie - firma ATLAS

Zmiana sal wykładowych w czwartek 2015-10-22 oraz w piątek 2015-10-23

W czwartek 2015-10-22 następuje zmiana sal wykładowych dla następujących przedmiotów:

- Organizacja produkcji budowlanej - sem.V studia inżynierskie (było Aula WB) - zajęcia odbędą się w sali A-28

- Technologia robót budowlanych I - sem V studia inżynierskie (było aula WB) - zajęcia odbędą się w sali A-28

W piątek 2015-10-23 następuje zmiana sal wykładowych dla następujących przedmiotów:

- Mechanika gruntów - sem. V - studia inzynierskie (było Aula WB) - zajęcia odbędą się w sali A-28

- Zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi - II sem. studia magisterskie (było Aula WB) - zajęcia odbędą się w sali A-28

 - Kosztorysowanie w budownictwie - II sem. studia magisterskie (było Aula WB) - zajęcia osbęda się w sali A-28

- Złożone konstrukcje betonowe - II sem. Studia magisterskie (było Aula WB) - zajęcia odbędą się w sali A-28

Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Techniczna pt. "Współczesne Problemy Budownictwa. Teoria i Praktyka"

W piątek tj. 23 października 2015 r. w Audytorium Wydziału Budownictwa (dawny budynek "Stołówki") o godz. 10:00  z okazji 40- lecia istnienia WB PCz odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Techniczna pt. "Współczesne Problemy Budownictwa. Teoria i Praktyka" 

Szczegółowe informacje w zakładce Konferencje

Serdecznie zapraszamy!

 

Szkolenie Simpson Strong-Tie dla studentów

Szkolenie Simpson Strong-Tie dla wszystkich zainteresowanych studentów odbędzie się w czwartek (22.10.2015) o godzinie 8:30 do 10:00  w sali A-WB


Tematyka szkolenia:

- Złącza Simpson Strong-Tie do połączeń elementów konstrukcji drewnianych

- Projektowanie połączeń z użyciem złączy ciesielskich – przykład

- Specyfika projektowania drewnianych budynków szkieletowych – wybrane zagadnienia

- Typowe błędy wykonawcze i projektowe połączeń konstrukcji drewnianych.

- System stężenia wiatrowego więźb dachowych

- Badania i testy złączy ciesielskich – Laboratoria Simpson Strong-TieKamery termowizyjne - seminarium

Serdecznie zapraszamy!

OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH

Obrony prac dyplomowych odbędą się w poniedziałek 2015.10.12. od godziny 9.00. Prace dyplomowe należy złożyć w Dziekanacie w terminie do 2015.10.07.

Kursy Językowe

Studium Języków Obcych Politechniki Częstochowskiej informuje, iż organizuje odpłatne kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Zajęcia odbywają się w Studium Języków Obcych, ul.Dąbrowskiego 69.

Cena kursu – 300 zł za 30 godzin lekcyjnych. 

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez formularz umieszczony na stronie Studium Języków Obcych: sjo.pcz.pl.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich języków odbędzie się 19.10.2015 godz. 18:00 w Studium Języków Obcych PCz. Proponowane terminy zajęć do wglądu na formularzu rejestracyjnym.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać u prowadzących zajęcia:
Język angielski: Izabela Mishchil 34 3250 329
Język niemiecki: Henryk Juszczak 601 324 959
Język francuski: Jadwiga Juszczak 502 394 509

Inauguracja Roku akademickiego 2015/2016

Dziekan i Rada Wydziału Budownictwa zaprasza na Wydziałową Inaugurację roku akademickiego 2015/2016 oraz uroczyste rozdanie dyplomów naszym absolwentom, które odbędzie się 1 października o godzinie 11.00 w sali Klubu Politechnik. Serdecznie zapraszamy.

PO UROCZYSTEJ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2015/2016 ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE BHP DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU STUDIÓW STACJONARNYCH. OBECNOŚĆ STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU JEST OBOWIĄZKOWA.


Publikacje - Inżynieria i Budownictwo

Zachęcamy pracowników oraz studentów Wydziału Budownictwa do publikowania efektów swoich prac naukowych na łamach miesięcznika "Inżynieria i Budownictwo".

Za publikację naukową w tym czasopiśmie autor uzyskuje 4 punkty. Jest ono adresowane do specjalistów w dziedzinie budownictwa i inżynierii lądowej: projektantów, inwestorów, wykonawców i użytkowników, pracowników naukowych i technicznych uczelni i instytutów naukowo-badawczych oraz nauczycieli i studentów.

Więcej informacji na stronie czasopisma www.inzynieriaibudownictwo.pl

Rekrutacja 2015/2016

Listy osób przyjętych na studia w rekrutacji 2015/2016 dostępne TUTAJ

Praktyka

Studenci odbywający praktykę z geodezji oraz geotechniki muszą obowiązkowo posiadać ze sobą dziennik praktyk. Brak dziennika praktyk uniemożliwia uzyskanie zaliczenia.
Dzienniki do pobrania TUTAJ.

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 2015-07-10 od godziny 9.00. Prace dyplomowe należy złożyć w Dziekanacie do dnia 2015-07-03.

Obrona pracy doktorskiej

Zmiana terminu egzaminu z Konstrukcji Metalowych II

Na prośbę studentów zostają zmienione terminy egzaminu z przedmiotu Konstrukcje Metalowe II. 

Termin I egzaminu odbędzie się w dniu 2015-09-15. Termin II egzaminu odbędzie się w dniu 2015-09-28.

Ćwiczenia terenowe z drogownictwa – 2015

W maju i czerwcu, jak co roku odbyły się ćwiczenia terenowe z drogownictwa dla studentów II roku pierwszego stopnia. Studenci w trakcie zajęć poznają metody badań parametrów eksploatacyjnych nawierzchni drogowych. Na ćwiczeniach kolejno są zaznajamiani z przepisami prawnymi i instrukcjami technicznymi, a następnie mają możliwość samodzielnego przeprowadzenia badań, takich jak:
- obliczenia średniego dobowego ruchu rocznego (SDRR) oraz kategorii ruchu (KR) w przekroju drogi,
- badanie równości podłużnej nawierzchni drogowej planografem,
- badanie koleinowania nawierzchni drogowej profilografem,
- badanie nośności podłoża gruntowego płytą dynamiczną,
- badanie właściwości antypoślizgowych nawierzchni.

Autorem wszystkich zdjęć jest mgr inż. Damian Jończyk.

Egzaminy w semestrze letnim

Obrony prac inżynierskich

Obrony prac inżynierskich, odbędą się w dniu 2015-06-19 od godziny 9.00. Prace inżynierskie nalezy składać do Dziekanatu do dnia 2015-06-13.

Industriada 2015

Wydział Budownictwa serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego Industriada 2015. Impreza, w której uczestniczyć będzie Politechnika Częstochowska pod hasłem Park Mądrej Rozrywki odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2015 r. w godzinach od 11.00 do 16.30.


 

Seminaria naukowe na Politechnice Lwowskiej

W ramach współpracy pomiędzy Politechniką Częstochowską i Politechniką Lwowską, w dniach 7-8 maja 2015 roku we Lwowie odbyły się seminaria naukowe, w których uczestniczyli pracownicy Wydziału Budownictwa PCZ. W trakcie seminariów zostały nakreślone nowe kierunki współpracy naukowej pomiędzy Wydziałem Budownictwa PCZ oraz Politechniką Lwowską. Pracownicy Wydziału Budownictwa PCZ zapoznali się z bazą laboratoryjną Politechniki Lwowskiej oraz pracami naukowymi.

Porozumienie o współpracy

W dniu 20 maja 2015 roku Wydział Budownictwa PCZ oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie podpisali porozumienie o współpracy. Wydział Budownictwa był reprezentowany przez Dziekana WB Prof. dr hab. inż. Lucjana Kurzaka, natomiast Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przez Dyrektora mgr inż. Darka Humaja. Celem podpisanej współpracy jest rozwój sektora budowlanego oraz popularyzacja nauk technicznych. Porozumienie zakłada współpracę przy wspólnych przedsięwzięciach o charakterze edukacyjnym w tym szkoleń, konferencji, konkursów, warsztatów z udziałem młodzieży, studentów i kadry pedagogicznej. 

Międzynarodowe Seminaria Naukowe

W dniach od 3 do 13 marca 2015 roku odbyły się Międzynarodowe Seminaria Naukowe, organizatorami których były: Wydział Budownictwa oraz Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. W seminariach uczestniczyli pracownicy i studenci z Politechniki Częstochowskiej, Narodowego Uniwersytetu Architektury i Konstrukcji w Erywaniu oraz studenci z Rumunii. W trakcie seminariów zostało wygłoszonych ponad 25 referatów z zakresu budownictwa, architektury i zarządzania. W ramach seminariów Goście z zagranicy zwiedzili Warszawę, Kraków, Bobolice, Zakład Prefabrykatów Betonowych „Drewbet”, firmę TRW oraz inne. Seminaria odbyły się w ramach współpracy pomiędzy Politechniką Częstochowską i Narodowym Uniwersytetem Architektury i Konstrukcji w Erywaniu. Seminaria odbyły się pod patronatem J.M. Rektor PCZ Prof. dr hab. Marii Nowickiej – Skowron.

Zaproszenie na wykład otwarty

Zmiana sal wykładowych

Godziny rektorskie

Na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku z odbywającym się świętem Studentów-Juwenalia 2015 Rektor Politechniki Częstochowskiej ustala następujące dni rektorskie:

  • 21 maja 2015 r. (czwartek) od godziny 12.00,

  • 22 maja 2015 r. (piątek) cały dzień.

Egzaminy w semestrze letnim 2015

Wykaz egzaminów obowiązujących studentów studiów stacjonarnych w semestrze letnim roku akademickiego 2014/2015.

Festiwal Nauki 2015

Wydział Budownictwa serdecznie zaprasza na Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Częstochowską w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego.

Impreza odbędzie się w sobotę 30 maja 2015 r. na Promenadzie im. Czesława Niemena przy Amfiteatrze.

Na stoisku Wydziału od godziny 11.00 można m.in.:

- uzyskać szczegółowe informacje o ofercie dydaktycznej, naukowej i usługowej,

- zapoznać się z wybranymi metodami pomiarowymi, uczestniczyć w warsztatach komputerowych czy obejrzeć prace naszych studentów.

Zachęcamy do udziału w konkursach i quizach, wszyscy odważni otrzymają miłe nagrody. Na najmłodszych czekają konkursy plastyczne oraz możliwość wypróbowania swoich sił w sztuce budowania domu, na mini placu budowy.

Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do zrobienia sobie zdjęcia w oryginalnej koszulce Wydziału Budownictwa i kasku budowlańca.

Seminarium Naukowe

Godziny rektorskie

W związku z wyborami Prezydenta RP, Rektor Politechniki Częstochowskiej ustala godziny rektorskie w dniu 10.05.2015 r. od godz. 15.00.

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Współczesne Problemy Budownictwa - Teoria i Praktyka"

 

 WYDZIAŁ BUDOWNICTWA

POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ  

Z okazji 40-lecia istnienia

Zaprasza na:

                                                                                                           
Międzynarodową Konferencję 

Naukowo-Techniczną 

Współczesne Problemy Budownictwa
(Teoria i Praktyka)

23 października 2015 r., Częstochowa

                                                                                                                           

                

                                                              

Wyjazd do Zilina (Słowacja)

Wydział Budownictwa organizuje dla studentów bezpłatny wyjazd na Uniwersytet Techniczny w Zilinie w dniu 26 maja 2015 roku (wtorek). W trakcie pobytu studenci zapoznają się z bazą laboratoryjną Uczelni. Przewidziany czas wolny. Zapisy do dnia 2015.05.18 u Prodziekana ds. Nauczania dr inż. Jacka Halbiniaka. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Godziny rektorskie

W związku z wnioskiem Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej z dn. 27.04.2015 r., Rektor Politechniki Częstochowskiej ustala godziny rektorskie:

- w dniu 30.04. 2015r. od godziny 12.00

- w dniu 04.05.2015r.  do godziny 10.00

Seminarium Naukowe

Dzień Otwartych Drzwi

 

                      Wydział Budownictwa

       Politechniki Częstochowskiej


                                  serdecznie zaprasza do wzięcia udziału


                        w Dniu Otwartych Drzwi


                                               23 kwietnia 2015 r.
                                  w godzinach od 900÷1400

Konkurs na stanowisko pracownika technicznego

DZIEKAN WYDZIAŁU BUDOWNICTWA

POLITECHNIKI CZESTOCHOWSKIEJ

ogłasza konkurs na

STANOWISKO PRACOWNIKA TECHNICZNEGO
w Zakładzie Numerycznego Modelowania Konstrukcji
Katedry Mechaniki Technicznej
Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

Praktyki Letnie Skanska

Godziny rektorskie

Rektor PCz na wniosek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej, w związku ze zbliżającym się okresem świąt Wielkanocnym ustala godziny rektorskie w dniu 2 kwietnia 2015 r. (czwartek) od godziny 12.00

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy

                                                                               

         Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk ogłasza konkurs na:

Najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy. 

 

 

Prace należy składać do 30 września 2015 roku.

Dla zwycięzców ustalono Nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy.

 

XII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna: "Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym"

Uroczystość podpisania porozumienia

ERASMUS +

Seminaria naukowe

OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH

Obrony prac dyplomowych odbędą się 13 marca 2015 roku od godziny 9.00. Prace należy składać w Dziekanacie do dnia 2015-03-06.

Seminarium Naukowe

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w dniu 27 lutego 2015 od godziny 9.00. Prace należy złożyć w Dziekanacie do dnia 20 lutego 2015 roku.

XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Tytan i jego stopy – 2015”

Z dużą satysfakcją informujemy, że Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej
w dniach 11÷14 października 2015 r. organizuje w malowniczej scenerii Jury Krakowsko‑Częstochowskiej
XII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Tytan i jego stopy – 2015”

Listy studentów I stopnia studiów stacjonarncyh przyjętych na specjalności

Listy studentów I stopnia studiów stacjonarnych przyjętych na poszczególne specjalności (TOZB, KBI, AwB) zostały wywieszone w gablocie przy Dziekancie. 

Egzamin komisyjny Mechanika Budowli II

Egzamin komisyjny z Mechaniki Budowli II z semestru V w roku akademickim 2013/2014 dla studentów studiów niestacjonarnych I stopnia odbędzie się 13 lutego 2015 o godz. 17:30.

Terminy zjazdów

Terminy zjazdów studia niestacjonarne - semestr letni 2014/2015 - dostępne TUTAJ

Seminarium naukowe "Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych przy działaniu obciążenia"

Katedra Konstrukcji Budowlanych i Inżynierskich serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium naukowym nt:

 

"Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych przy działaniu obciążenia"

prof. dr hab. inż. Zinoviy Blikharskyy


Seminarium odbędzie się dnia 26.01.2015 (poniedziałek) o godz.8:30 w sali Rady Wydziału.

Wybór specjalności dotyczy studentów V semestru studiów stacjonarnych I stopnia

Informujemy, że w dniach od 19 do 29 stycznia 2015 roku należy złożyć w Dziekanacie podanie o wyborze specjalności łącznie z policzoną średnią ocen z semestrów I-IV. Studenci, którzy powtarzają przedmioty i nie mają zaliczonych wszystkich modułów kształcenia z semestrów I-IV – do liczonej średniej z przedmiotów niezaliczonych przyjmują wartość oceny końcowej przypisanej ECTS równą 0. Wyliczona średnia ocen będzie sprawdzana w Dziekanacie. 

W roku akademickim 2014/2015 na studiach I stopnia będą uruchomione następujące specjalności:
KBI – Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie;
TOZB – Technologia, Organizacja i Zarządzanie w Budownictwie;
AwB – Architektura w Budownictwie

Wzór podania znajduje się na wydziałowej stronie internetowej wydziału, załącznik nr: ZA-02-PR-05 oraz w gablocie przy Dziekanacie. - Link do podania - KLIKNIJ 

Instrukcja do wypełnienia podania znajduje się na stronie  internetowej wydziału, instrukcja nr IN-03-PR-05 Wybór specjalnosci - Link do instrukcji -  KLIKNIJ 

 

W przypadku większej ilości chętnych na daną specjalność, pierwszeństwo mają studenci, którzy uzyskali wyższą średnią z ocen z semestrów I-IV. W przypadku braku miejsc na wybranej specjalności, student zostaje przesunięty na inną specjalność.

Studenci, którzy nie złożą podania w wyznaczonym terminie zostaną przyporządkowani do specjalności, na której będą wolne miejsca.

OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH

Obrony prac dyplomowych odbędą się w dniu 2015-02-13 od godziny 9.00.

Prace dyplomowe należy złożyć do Dziekanatu do dnia 2015-02-06. 

Życzenia świąteczne

Seminarium Naukowe

Więcej informacji TUTAJ.

Szkolenie - beton komórkowy

Wydziałowy Dzień Sportu 2014

Mikołajki

XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

 Pełny program konferencji do pobrania TUTAJ.

Seminarium naukowe "Badanie korozji i wzmacnianie konstrukcji żelbetowych"

Katedra Konstrukcji Budowlanych i Inżynierskich serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium naukowym nt:

 

"Badanie korozji i wzmacnianie konstrukcji żelbetowych"

prof. dr hab. inż. Zinoviy Blikharskyy


Seminarium odbędzie się dnia 8.12.2014 (poniedziałek) o godz. 9:30 w sali Rady Wydziału.

Ogłoszenie

W związku z Jubileuszem 65-lecia Politechniki Częstochowskiej, dzień 1.12.2014r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Godziny rektorskie

Z uwagi na Wybory Samorządowe 2014 w dniu 30  listopada 2014r., Rektor Politechniki Częstochowskiej ustala godziny rektorskie od 15.00.

Seminaria w Armenii

W ramach współpracy pomiędzy Politechniką Częstochowską i Narodowym Uniwersytetem Architektury i Konstrukcji w Erywaniu (Armenian National University of Architecture and Construction), studenci i wykładowcy Wydziału Budownictwa i Wydziału Zarządzania byli przez 10 dni w Armenii. W trakcie pobytu studenci uczestniczyli w seminariach naukowych i wykładach zorganizowanych przez Narodowy Uniwersytet Architektury i Konstrukcji. 

Konkurs

XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

W dniach 04-05 grudnia 2014 odbędzie się XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

"Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym"

Więcej informacji dostępnych jest na stronie konfernecji: http://www.bud.pcz.czest.pl/budownictwo-konferencje2

Bal Studencki 2014

Pogrzeb Profesora dr hab. Stanisława Lewowickiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 3 listopada 2014 roku w wieku 87 lat zmarł

dr hab. Stanisław Lewowicki,
profesor nadzwyczajny PCz.

Wspaniały nauczyciel akademicki, ceniony i lubiany przez studentów.
Wypromował liczną grupę inżynierów budownictwa i doktorów.
Był autorem i współautorem wielu publikacji naukowych
oraz patentów i zgłoszeń patentowych.
Przez wiele lat pełnił funkcję Prodziekana i Dziekana Wydziału Budownictwa

oraz kierownika Zakładu Materiałów Budowlanych.
Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rektor i Senat Politechniki Częstochowskiej,
Dziekan i Rada Wydziału Budownictwa
oraz pracownicy i studenci Politechniki Częstochowskiej.


Msza Święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona 6 listopada 2014 roku o godz. 13:00

w Kościele Paraf. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej 128/134.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 listopada 2014 roku na cmentarzu

komunalnym w Częstochowie przy ul. Radomskiej 117 o godz. 14:00.

Program Erasmus

Więcej informacji można uzyskać  w pok. 100 u prof. PCz dr hab. inż Janiny Adamus

Arkady dla studentów Wydziału Budownictwa

STUDENCI STUDIÓW MAGISTERSKICH II semestr- stacjonarne

Informujemy, że tematy prac dyplomowych (magisterskich), których odbiór nie zostanie potwierdzony w Dziekanacie do dnia 2014.10.15. zostaną uznane za ogólno dostępne dla wszystkich studentów II semestru. Każdy student będzie mógł odebrać dowolny temat pracy, który wcześniej nie został potwierdzony. 

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w poniedziałek 27.10.2014 od godziny 9.00.
Prace dyplomowe należy złożyć do Dziekanatu do dnia 23.10.2014 do godziny 12.00

EGZAMIN POPRAWKOWY Z MECHANIKI TEORETYCZNEJ II

Studia stacjonarne
Egzamin odbędzie się w dniu 17 października 2014 r. o godzinie 16.00 w Sali D-9 na Wydziale Budownictwa.

U W A G A:
Studenci przystępujący do egzaminu, obowiązkowo mają ze sobą indeksy oraz uzyskali zaliczenie!

Warsztaty CEMEX

Kursy językowe

Studium Języków Obcych Politechniki Częstochowskiej informuje, iż organizuje odpłatne kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

Zajęcia odbywają się w Studium Języków Obcych, ul. Dąbrowskiego 69.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną: sjo@adm.pcz.czest.pl lub osobiście w Sekretariacie SJO.
Proszę podać: imię, nazwisko, język - stopień zaawansowania, numer telefonu, e-mail.

Dodatkowe informacje można uzyskać u prowadzących zajęcia:
Język angielski: Izabela Mishchil 34 3250 329
Język niemiecki: Henryk Juszczak 601 324 959
Język francuski: Jadwiga Juszczak 502 394 509

Zajęcia będą odbywać się:
J. angielski: podstawowy, ponad podstawowy: poniedziałek lub środa do uzgodnienia na pierwszym zebraniu
J. angielski: średnio-zaawansowany: poniedziałek lub czwartek do uzgodnienia na pierwszym zebraniu
J. niemiecki: do uzgodnienia na pierwszym zebraniu
J. francuski: do uzgodnienia na pierwszym zebraniu

Pierwsze zebranie odbędzie się 13 października 2014 o godz. 16:00
Przewidywana cena kursu – około 300 zł za 30 godzin lekcyjnych.

STUDENCI STUDIÓW II STOPNIA (MAGISTERSKICH )

Studenci II semestru studiów stacjonarnych II stopnia mają obowiązek potwierdzić odbiór tematu pracy magisterskiej w Dziekanacie do 16.10.2014. 

Studenci III semestru studiów niestacjonarnych II stopnia mają obowiązek potwiewrdzić odbiór tematu pracy magisterskiej w Dziekanacie do 18.10.2014.

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w poniedziałek 13.10.2014 od godziny 9.00.

Prace dyplomowe należy złożyć do Dziekanatu do dnia 09.10.2014 do godziny 12.00

Studenci I roku studiów stacjonarnych

Dla studentów I roku studiów stacjonarych po uroczystej wydziałowej inauguracji roku akademickiego 2014/2015, która odbędzie się w Sali Klubu Politechnik 2014.10.01 o godzinie 12.00 zostanie przeprowadzone szkolenie oraz zostaną podane ogólne informacje dotyczące toku studiów. Obecność studentów I roku studiów stacjonarnych obowiązkowa.

Wydziałowa Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 oraz rozdanie dyplomów

Dziekan i Rada Wydziału Budownictwa zaprasza na wydziałową inaugurację roku akademickiego 2014/2015 oraz uroczyste rozdanie dyplomów naszym abslownetom, które odbędzie się 1 października o godzinie 12.00 w sali Klubu Politechnik. Serdecznie zapraszamy.

Rekrutacja 2014/2015

Zjazd Absolwentów Politechniki Częstochowskiej

W dniu 2014-09-20 odbył się zjazd Absolwentów Politechniki Częstochowskiej. Po zebraniu sprawozdawczo – wyborczym Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej, który odbył się w Klubie Politechnik, Absolwenci Wydziału Budownictwa odwiedzili nasz Wydział. W spotkaniu z naszymi Absolwentami uczestniczyli władze wydziału oraz pracownicy. Dyskutowano o problemach w budownictwie, o podnoszeniu jakości kształcenia studentów oraz o nowych przepisach, aktach prawnych w branży budowlanej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów Wydziału Budownictwa PCZ do zapisania się do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej. Deklarację kandydatów można znaleźć na stronie internetowej: http://swpcz.vip.pcz.pl/

Inżynieria i Budownictwo

Kolegium Redakcyjne czasopisma "Inżynieria i Budownictwo" pragnie zachęcić pracowników oraz studentów do prenumerowania miesięcznika, a także do publikowania na jego łamach efektów swoich prac naukowych.
Czasopismo jest adrsowane do specjalistów w dziedzinie budownictwa i inżynierii lądowej m.in: projektantów, inwestorów, wykonawców, pracowników naukowych i technicznych uczelni i instytutów naukowo-badawczych.

Studenci I roku studiów stacjonarnych

Dla studentów przyjętych na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Budownictwo w dniu 1 października po uroczystej inauguracji w Klubie Politechnik o godzinie 12.00 zostanie przeprowadzone szkolenie. Obecność obowiązkowa. 

Egzamin z Wytrzymałości Materiałów II

Egzamin komisyjny z Wytrzymałości Materiałów II dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych odbędzie się w poniedziałek 29 września 2014 roku o godzinie 10.00

ZMIANA TERMINU EGZAMINU Z BUDOWNICTWA OGÓLNEGO DLA STUDIÓW STACJONARNYCH

Termin egzaminu z Budownictwa Ogólnego został przeniesiony na poniedziałek 15 września na godzinę 10.00

Rekrutacja wrześniowa

Wydział Budownictwa prowadzi rekrutację na kierunek Budownictwo na studia I stopnia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne) oraz studia II stopnia (magisterskie).

Egzamin z Mechaniki Teoretycznej II

Egzamin z Mechaniki Teoretycznej II  (drugi termin) dla studentów studiów stacjonarnych I-go stopnia odbędzie się 05.09.2014 r. (piątek) o godz. 9:15 w sali D-9.    

U W A G A:

Studenci przystępujący do egzaminu obowiązkowo mają ze sobą indeksy oraz uzyskali zaliczenie!

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 26 września 2014 roku od godziny 9.00.

Prace dyplomowe należy złożyć do Dziekanatu do dnia 2014.09.13 - bez podania o przedłużenie terminu złożenia pracy

Ostateczny termin składania prac upływa 2014.09.19 - należy wcześniej złożyć podanie o przedłużenie terminu składania pracy.

Rekrutacja 2014/2015

Lista osób przyjętych - TUTAJ

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się we wtorek 15 lipca 2014 roku od godziny 9.00.

Studencki Obóz Adaptacyjny

Industriada 2014

Wydział Budownictwa serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego Industriada 2014. Impreza odbędzie się sobotę 14 czerwca 2014 r. Na stoisku zlokalizowanym w Parku Mądrej Rozrywki przy Konduktorowni w Częstochowie od godziny 14.00÷19.00 można m.in.: uzyskać szczegółowe informacje o ofercie dydaktycznej, naukowej i usługowej Wydziału, zapoznać się z wybranymi metodami pomiarowymi, uczestniczyć w warsztatach komputerowych czy obejrzeć prace naszych studentów. Zachęcamy do udziału w konkursach i quizach oraz do zrobienia sobie zdjęcia w oryginalnej koszulce Wydziału i kasku budowlańca. Na najmłodszych czekają konkursy plastyczne oraz możliwość wypróbowania swoich sił w sztuce budowania domu, na naszym mini placu budowy. 

Egzamin z Mechaniki Teoretycznej II

U W A G A S T U D E N C I I-GO ROKU

Egzamin z Mechaniki Teoretycznej II Studia stacjonarne I-go stopnia

16.06.2014 r. godz. 9:00 sala AM0

U W A G A:
Studenci przystępujący do egzaminu obowiązkowo mają ze sobą indeksy oraz uzyskali zaliczenie!

Seminarium nt.: Budownictwo w Syrii - wyzwania i perspektywy

Rekrutacja - Architektura w Budownictwie

Ogłoszenie - zmiana sal

Zmiana sal, w których odbywać się będą zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych
w dniu 30.05.2014 r.

- Podstawy ekonomii, II sem – 1015 – 1200 w D-9 (mgr inż. Kazimierz Juszczyk)
- Mechanika budowli, IV sem – 1000 – 1200 w AMO (dr inż. Maciej Major)
- Ekonomika w budownictwie, IV sem – 1200 – 1400 w A-28 (mgr inż. Wiesław Liszewski)
- Technologia betonów i zapraw, IV sem – 1400 – 1600 w AMO (dr inż. Jacek Halbiniak)

Seminarium: "Nowoczesne technologie geosyntetyczne stosowane w budownictwie"

Godziny rektorskie

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w dniu 25.05.2014. (niedziela) od godziny 15.00 będą obowiązywały godziny rektorskie

GODZINY REKTORSKIE

W związku z wyborami przedstawiciela studentów Wydziału Budownictwa do Senatu Politechniki Częstochowskiej oraz wyborami Przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Budownictwa w dniu 2014-05-21 zostały ogłoszone godziny rektorskie w godzinach 12.45-14.00.

Wybory odbędą się o godzinie 13.00 w sali D-9 Wydziału Budownictwa.

Decyzje stypendialne - PILNE

Osoby, którym przyznano bądź nie przyznano stypendium mają obowiązek odebrać decyzję Komisji Stypendialnej.

Nieodebranie decyzji spowoduje wstrzymanie wypłacania stypendium.

Festiwal Nauki Politechniki Częstochowskiej

Wydział Budownictwa serdecznie zaprasza na Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Częstochowską w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego. Impreza odbędzie się sobotę 24 maja 2014 r. na placu Biegańskiego.

Seminarium - Arkadia: Rama 3D

Egzamin komisyjny z Wytrzymałości Materiałów I

Egzamin komisyjny z Wytrzymałości Materiałów I dla studentów studiów stacjonarnych odbędzie się w czwartek 29 maja 2014 roku o godzinie 10.00

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się 30 maja 2014 roku o godzinie 9.00. Prace należy złożyć w Dziekanacie do dnia 23 maja 2014 roku.

Gratulacje!

Student Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej Arkadiusz Janic
w II Edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże w konkursie indywidualnym zajął I miejsce w grupie 23 studentów ze wszystkich uczelni o kierunku Budownictwo

Egzamin komisyjny z Materiałów Budowlanych

Egzamin komisyjny z Materiałów Budowlanych dla studentów studiów stacjonarnych odbędzie się w czwartek 2014.05.22 o godzinie 9.00

Wybory studenckie

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Wydziału Budownictwa oraz przedstawiciela studentów do Senatu Politechniki Częstochowskiej odbędą się w środę 2014.05.21. o godzinie 13.00 w sali D-9 na Wydziale Budownictwa. 

Zaliczenie komisyjne z Geometrii Wykreślnej I

Zaliczenie komisyjne z Geometrii Wykreślnej I dla studentów studiów stacjonarnych odbędzie się w piątek 2014.05.23 o godzinie 9.00. Do zaliczenia zostaną dopuszczeni studenci, którzy złoża podanie o zaliczenie oraz będą mieli uzupełnione i przyjęte przez Prowadzących wszystkie prace klauzurowe i domowe. 

Wyjazd na XX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA

Posiadamy jeszcze 22 wolne miejsca dla studentów na wyjazd na Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA do Kielc.

Wyjazd odbędzie się w środę 14 maja 2014.
Całkowity koszt wyjazdu wynosi 2 zł (ubezpieczenie) + parking.
Zapisy u Katarzyny Glin na adres mailowy kasiaglin_1@tlen.pl  Decyduje kolejność zapisu.

Godziny Rektorskie

Informujemy, że w dniu 2014-04-30 (środa) od godziny 12.00 obowiązują na Wydziale Budownictwa Godziny Rektorskie 

 

Życzenia Świąteczne

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych w rodzinnym gronie oraz wiosennego optymizmu dla Pracowników i Studentów Wydziału Budownictwa życzą Dziekan i Prodziekani Wydziału Budownictwa

 

 

 

Ćwiczenia terenowe z drogownictwa - semestr IV studia stacjonarne

Harmonogram ćwiczeń terenowych z drogownictwa dla semestru IV studiów stacjonarnych został wywieszony na tablicy ogłoszeń obok Dziekanatu.

Egzamin komisyjny z Wytrzymałości Materiałów I

Egzamin komisyjny z Wytrzymałości Materiałów I z III semestru studiów stacjonarnych odbędzie się w poniedziałek 2014.04.14 o godzinie 8.15

Egzamin komisyjny z Mechaniki Teoretycznej I

Egzamin komisyjny z Mechaniki Teoretycznej I z semestru I dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia odbędzie się we wtorek 15 kwietnia 2014 roku o godzinie 9.00.Do egzaminu zostaną dopuszczeni studenci, którzy złożą podanie do Dziekanatu o egzamin komisyjny.

Zaliczenie komisyjne z Konstrukcji Metalowych I

Zaliczenie komisyjne z przedmiotu Konstrukcje Metalowe I odbędzie się w czwartek 10 kwietnia 2014 roku o godzinie 10.15. Do zaliczenia komisyjnego będą dopuszczeni studenci, którzy złożą podanie. 

Jednorazowe stypendium dla studentów II stopnia studiów stacjonarnych

Abolwent Ambasador Wydziału Budownictwa PCZ, dyrektor firmy All Hamad Group of Companies w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Pan Sahawneha Farhana ufundował i przekazał środki na jednorazowe stypendia dla dwóch najlepszych studentów Wydziału Budownictwa ze studiów stacjonarnych II stopnia, każde w wysokości 5 tys. zł. Inicjatorem konkursu i uzyskanych funduszy jest Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej.

Podstawowym kryterium wyłonienia kandydatów do stypendiów będzie średnia ocen z przebiegu studiów oraz ocena na dyplomie ukończenia studiów inżynierskich. 

Stypendia zostaną przyznane:

- jednemu studentowi II stopnia studiów stacjonarnych z I semestru.Średnią ocen należy policzyć ze studiów I stopnia (od I do VII semestru) wraz z podaniem oceny na dyplomie ukończenia studiów inżynierskich;

- jednemu studentowi II stopnia studiów stacjonarnych z III semestru. Średnią ocen należy policzyć łącznie ze studiów I stopnia (od I do VII semestru) oraz z I i II semestru studiów II stopnia podając także ocenę na dyplomie ukończenia studiów inżynierskich. Studenci III semestru muszą mieć w całości zaliczony I oraz II semestr studiów II stopnia.

Prosimy studentów o zgłaszanie się osobiście lub za pośrednictwem starosty roku do Dziekanatu z policzoną średnią ocen wraz z podaniem oceny końcowej na dyplomie inżyniera. Algorytm wyliczenia końcowej oceny: 80% wagi - średnia ocen z toku studiów, oraz 20% wagi ocena końcowa z ukończenia studiów inżynierskich. Termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia 2014 roku. Oficjalne wręczenie stypendiów odbędzie się podczas gali "Absolewnt Roku" w dniu 16 maja 2014 roku.

Kolegium Dziekańskie Wydziału Budownictwa

Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Budownictwa

Zapraszamy uczniów klas maturalnych na Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Budownictwa, który odbędzie się 3 kwietnia 2014 roku, w godz. 9:00-15:00 w budynku Wydziału Budownictwa przy ul. Akademickiej 3.

 

Egzamin z Mechaniki Teoretycznej

UWAGA STUDENCI STUDIÓW STACJONARNYCH I NIESTACJONARNYCH!

W dniu 28 marca 2014r o godz. 17 w Sali D-9 na Wydziale Budownictwa odbędzie się ostatni  w sesji zimowej egzamin z Mechaniki Teoretycznej. 

Konferencja CEMEX DAY

Wpis na semestr letni

Przypominamy studentom o konieczności złożenia indeksu do Dziekanatu celem wpisu (w tym wpisu warunkowego) na kolejny semestr studiów. Terminm upływa w dniu 2014-03-15. Studenci, którzy nie złożą indeksów do Dziekanatu zostaną skreśleni z listy studentów.

Wyjazd na targi budowlane BUDMA 2014

Posiadamy jeszcze 14 wolnych miejsc dla studentów na wyjazd na targi budowlane BUDMA 2014. Wyjazd odbędzie się w piątek 2014-03-14. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 17 zł. Zapisy u dr inż. J. Halbiniaka. Decyduje kolejność zapisu.

Praktyki studenckie

Informujemy, że istnieje możliwość odbycia prakty zawodowych w firmie Dombud. Praktyki te mogą się odbywać się w siedzibie firmy, tj. w Katowicach oraz na terenie województw śląskiego i małopolskiego. Bliższe informacje można uzyskac u dr inż. J. Halbiniaka.

Obrona prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w środę 2014-03-12 o godzinie 9.00. Prace należy złożyć w Dziekanacie do dnia 2014.03.07.

Zajęcia dla I semestru studiów stacjonarnych II stopnia (magisterskich)

Informujemy, że zajęcia dydaktyczne dla I semestru studiów II stopnia (magisterskich) rozpoczynają się w poniedziałek 2014-02-24. Plan zajęć zostanie podany do soboty.

Karnawał 2014

Egzamin z Mechaniki Budowli II

Egzamin z Mechaniki Budowli II odbędzie się w poniedziałek 2014-02-24 o godzinie 18.00 w sali D-9

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się we wtorek 2014.02.25 o godzinie 9.00. Prace nalezy złożyć do Dziekanatu do dnia 2014.02.19.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Mariusza Urbańskiego

Godziny rektorskie - 23.01.2014

Ze względu na wybory przedstawiciela studentów Wydziału Budownictwa do Senatu Politechniki Częstochowskiej w dniu 23 stycznia 2014 roku w godzinach od 14:00 do l5:00 ustalono godziny rektorskiej. 

Wykład Profesora Skibniewskiego

Wybór specjalności - dotyczy V semestru studiów stacjonarnych

Składanie podań dotyczących wyboru specjalności w Dziekanacie w dniach 2014.01.09 - 2014.01.24. Instrukcja wyboru specjalności oraz wzór podania o wpisanie na specjalność znajduje się na stronie internetowej Wydziału Budownictwa w zakładce: Wydziałowy System Zapewnienia Jakości Kształcenia. Instrukcja nr: IN-03-PR-05. Wzór podania nr: ZA-02-PR-05.

Obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych odbędą się w piątek 2014.02.07 o godzinie 9.00. Składanie prac dyplomowych do Dziekanatu do dnia 2014.01.31

Życzenia świąteczne

Obrony prac dyplomowych - 19.12.2013

Obrony prac dyplomowych odbędą się dnia 19 grudnia (czwartek) 2013 roku o godzinie 10:00.

X Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”

W dniach 4-6 grudnia 2013 r. Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Wydziału Budownictwa jest organizatorem X Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”.

 

Spotkanie pracowników naukowo-dydaktycznych z zespołem oceniającym Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Zapraszam pracowników naukowo-dydaktycznych na spotkanie z zespołem oceniającym Polskiej Komisji Akredytacyjnej, które odbędzie się dnia 2013-11-21 (czwartek) o godzinie 1400 w sali D-9.

 

Dziekan Wydziału Budownictwa

Politechniki Częstochowskiej

Spotkanie zespołu oceniającego Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami

Spotkanie zespołu oceniającego Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami odbędzie się w dniu 21 listopada 2013 roku:
- dla studiów stacjonarnych o godz. 12:30 w sali D-9
- dla studiów niestacjonarnych o godz. 16:00 w sali D-9

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Wydziału Budownictwa

Sylwester 2013

Andrzejki 2013

Woźniki - konkurs dla studentów
Woźniki - konkurs dla studentów

Konkurs dla studentów

Gmina Lgota Wielka, Katedra Geometrii i Grafiki Inżynierskiej na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej oraz firma BP Mediatech Construction ogłaszają konkurs, pt.”Koncepcja funkcjonalno-przestrzenna zagospodarowania terenu wokół zbiornika wodnego w miejscowości Woźniki”.

II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże

W ramach II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże studenci Wydziału Budownictwa w dniach 22-23 października uczestniczyli w cyklu szkoleń i wykładów na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Jeden z wykładów prowadził Prof. dr hab. inż. Zbigniew Giergiczny. Ponadto studenci mieli okazję zwiedzić przemiałownię cementu w Dąbrowie Górniczej, węzeł betoniarski oraz laboratorium betonowe.

Konferencja w Singapurze

W dniach 2-4 października 2013 roku pracownicy Wydziału Budownictwa: prof. Janina Adamus i prof. Piotr Lacki wzięli udział w prestiżowej cyklicznej międzynarodowej konferencji naukowej IWCMM’23, która tym razem odbywała się w Singapurze. Konferencja odbyła się na terenie kampusu uniwersyteckiego National University of Singapore w budynkach Faculty of Engineering.

Spotkanie studyjne na Wydziale Budownictwa Uniwersytetu Żylińskiego w Żylinie (Słowacja)

Studenci Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wraz z opiekunami w ramach współpracy międzynarodowej 17 października 2013 r. wzięli udział w spotkaniu studyjnym na Wydziale Budownictwa Uniwersytetu Żylińskiego w Żylinie (Słowacja). Głównym celem spotkania było zapoznanie się studentów oraz kadry ze sposobem kształcenia realizowanym przez naszych sąsiadów oraz bazą laboratoryjną jaką dysponuje zaprzyjaźniony Wydział.

Zaproszenie: Konferencja naukowa „Współczesne Problemy Architektury i Budownictwa”

Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej będący jednym z inicjatorów i kontynuatorów cyklicznych konferencji naukowych dotyczących „Współczesnych Problemów Architektury i Budownictwa” zaprasza na jej VI edycję, której głównym organizatorem jest Wydział Budownictwa Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie Republiki Czeskiej.
Wszystkie szczegóły można znaleźć pod następującym adresem:

(http://www.fast.vsb.cz/conference-2014).

Zaproszenie: Konferencja ZK2014 KONSTRUKCJE METALOWE


Apel do Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie najwyższego priorytetu rozwojowi szkolnictwa wyższego, nauki i kultury

Szanowni Państwo Rektorzy
- Członkowie KRASP

Uprzejmie informuję, że na ostatnim posiedzeniu Prezydium KRASP w dniu 11 stycznia br. przyjęto Apel do Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie najwyższego priorytetu rozwojowi szkolnictwa wyższego, nauki i kultury, którego sygnatariuszami są: Przewodniczący KRASP, Przewodniczący RGNiSW, Przewodniczący KRZaSP oraz Prezes FRP.

Z wyrazami szacunku,

Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś
Przewodniczący KRASP


Apel do Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie najwyższego priorytetu rozwojowi szkolnictwa wyższego, nauki i kultury

X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”

W dniach 4-6 grudnia 2013 r. na Wydziale Budownictwa planowane są obrady X Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Budownictwo
o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”

Oferta pracy dla absolwentów Wydziału BudownictwaIndustriada 2013

Wydział Budownictwa serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na placu Biegańskiego podczas święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego Industriada 2013.

Festiwal Nauki

Wydział Budownictwa serdecznie zaprasza na Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Częstochowską w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego. Impreza odbędzie się sobotę 25 maja 2013 r. na placu Biegańskiego. Na stoisku Wydziału zlokalizowanym w pobliżu sceny, od godziny 13.00 można otrzymać ulotki promocyjne zawierające szczegółowe informacje o ofercie dydaktycznej, naukowej i usługowej. Zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych i quizach, na odważnych czekają miłe nagrody.

STUDENCKI KONKURS MOSTÓW STALOWYCH 2013 Zaprojektuj, zamów, zmontuj!

STUDENCKI KONKURS MOSTÓW STALOWYCH 2013
Zaprojektuj, zamów, zmontuj!


Uczelniana Organizacja Studencka Aktywni Budowniczy zaprasza do udziału w Studencki Konkursie Mostów Stalowych 2013, którego druga edycja odbędzie się 19 kwietnia 2013 r. na terenie Politechniki Wrocławskiej. Konkurs stanowi główną atrakcję Dni Budowlańca (18-20 kwietnia). Równolegle do SKMS 2013 odbędą się Akademickie Targi Budowlane oraz cykl szkoleń i wykładów. W konkursie weźmie udział 12 drużyn z uczelni technicznych z Polski i z zagranicy.

XVIII edycja Konkursu o Nagrodę Siemensa

Internet bezprzewodowy EDU-ROAM na Wydziale Budownictwa

Istnieje możliwość korzystania z internetu bezprzewodowego EDU-ROAM na Wydziale Budownictwa.
Informacje na stronie: http://eduroam.pcz.pl

Konkurs - opracowanie koncepcji architektoniczo-krajobrazowej ośrodków rekreacyjno-sportowych

  Pełna treść ogłoszenia:http://www.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=418500&rok=2012-10-25http://bip.msit.gov.pl/portal/bip/154/1003/sygn_28kon2012__konkurs_na_o_opracowanie_koncepcji_architektonicznokrajobrazowej.html

Śląski Fundusz Stypendialny im. Adama Graczyńskiego w Katowicach.

Trwa nabór wniosków do XXIV edycji.

Zgodnie z regulaminem przyznawania pomocy ze środków Fundacji o stypendia mogą ubiegać się studenci na stałe zameldowani w województwie śląskim, którzy w semestrze poprzedzającym złożenie wniosku osiągnęli średnią ocen nie niższą niż 4,5 oraz znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej ( dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 870 zł. brutto) i nie przekroczyli 24 roku życia.

Wnioski można składać do 31.10.2012

Na adres :
Śląski Fundusz Stypendialny
Im. Adama Graczyńskiego
Ul. Cicha 20
40-166 Katowice

Informacje o Funduszu na stronie internetowej: www.sfs.katowice.pl

Monitorowanie losów zawodowych absolwentów Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

Proszę absolwentów Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej o wypełnienie ankiety dotyczącej losów zawodowych i przesłanie jej na adres Wydziału Budownictwa P.Cz.
Koordynator wydziałowy
mgr inż. Marek Koniecko

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże

Grupa Górażdże zaprosiła studentów uczelni technicznych o kierunku budownictwo i pokrewnych do udziału w projekcie edukacyjnym p.t. Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże. W projekcie wzięło udział 17 uczelni technicznych z całego kraju reprezentowanych przez zespoły złożone z 10 studentów i 2 opiekunów, a wśród nich grupa studentów Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej pod opieką dr inż. Jacka Halbiniaka i dr inż. Bogdana Langiera.

IX Międzynarodowa Konferencja "Zwiększenie efektywności procesów budowlanych i przemysłowych"

Program konferencji:


: